Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Majstersztyk Liverpoolu! Jest o krok od mistrzostwa Premier League

Liverpool rozbił u siebie Crystal Palace 4:0 w meczu 31. kolejki Premier League. Zespół Jurgena Kloppa jest dosłownie o krok od zdobycia mistrzowskiego tytułu!

To był bardzo łatwy mecz dla Liverpoolu. Już w 23. minucie na 1:0 strzelił Trent Alexander-Arnold. Tuż przed przerwą w 44. minucie podwyższył Mohamed Salah. W 55. minucie było już 3:0. Podanie Andrew Robertsona wykorzystał Fabinho. Wynik spotkania w 69. minucie ustalił Sadio Mane. Senegalczyk strzelił gola po podaniu Salaha.

Liverpool o krok od mistrzostwa

Liverpool jest już dosłownie o krok od zdobycia mistrzowskiego tytułu. Na ten moment ma 86 punktów i o 23 wyprzedza drugi Manchesterem City, który rozegrał o jedno spotkanie mniej. "The Reds" mają przed sobą jeszcze siedem spotkań ligowych. Mistrzem Anglii mogą zostać już w czwartek - pod warunkiem, że Manchester City nie wygra na wyjeździe z Chelsea Londyn. Jeśli jednak zespół Pepa Guardioli zwycięży, kolejna szansa dla graczy Liverpoolu nadarzy się 2 lipca. Tego dnia spotkają się w bezpośrednim spotkaniu z Manchesterem City. Mecz odbędzie się na Etihad, a Liverpoolowi wystarczy remis, by sięgnąć po mistrzowski tytuł.