Manchester City zdemolował rywala w Premier League! Popis ekipy Guardioli

Manchester City rozbił Burnley 5:0 w meczu 30. kolejki Premier League. Bohaterem spotkania był Phil Foden, który strzelił dwa gole.

Premier League wznowiła kilka dni temu rozgrywki, które były zawieszone od marca z powodu pandemii koronawirusa. W świetnej formie wrócili do gry piłkarze Manchesteru City. W środę wciąż aktualni mistrzowie Anglii pokonali u siebie Arsenal Londyn 3:0. W poniedziałek, także na własnym stadionie, rozbili Burnley aż 5:0.

Efektowne zwycięstwo Manchesteru City

Bohaterem spotkania był Phil Foden, który strzelił dwa gole. 20-letni Anglik dał prowadzenie gospodarzom w 22. minucie. W 43. minucie było 2:0 dla City, gdy bramkę zdobył Riyad Mahrez. W doliczonym czasie były piłkarz Leicester dorzucił kolejnego gola, tym razem z rzutu karnego. Po pierwszej połowie Manchester prowadził 3:0.

W drugiej odsłonie gry gospodarze nie ustawali w atakach. Już w 51. minucie na 4:0 podwyższył David Silva. Wynik ustalił Foden w 63. minucie. Manchester City pozostaje wiceliderem Premier League. Do lidera Liverpoolu traci 20 punktów i ma już tylko matematyczne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Burnley jest na 11. miejscu w tabeli.