Zabrakło miejsca dla Kamila Grosickiego. Trener wytłumaczył swoją decyzję

Kamil Grosicki niespodziewanie nie znalazł się nawet w kadrze meczowej West Bromwich Albion na mecz z Birmingham (0:0), mimo że nie był kontuzjowany. Jak wytłumaczył trener Slaven Bilić, dla Polaka po prostu zabrakło miejsca w kadrze.

Kamil Grosicki został piłkarzem West Bromwich Albion w zimowym oknie transferowym po przejściu z Hull City. Reprezentant Polski zdecydował się na taki ruch, by spełnić swoje marzenie i znowu zagrać w Premier League. Jednak na razie jego sytuacja nie jest za dobra, co pokazało sobotnie spotkanie z Birmingham (0:0), na które w ogóle nie został powołany.

Zobacz wideo Top asysty Kamila Grosickiego w Hull City

- Rozmawiałem z każdym piłkarzem, który nie znalazł się w kadrze meczowej. To była trudna decyzja. Pomimo tego, że możemy mieć więcej zawodników na ławce [dziewięciu - dop. red.], chciałem mieć kilka opcji w obronie, pomocy i ataku. Z tego względu zabrakło miejsca dla Conora Townsenda i Kamila - wytłumaczył trener Slaven Bilić. Portal "Birmingham Mail" zwrócił uwagę, że oprócz wspomnianej dwójki miejsca w kadrze meczowej nie mieli również Chris Brunt, Gareth Barry czy Lee Peltie.

WBA Kamila Grosickiego na drodze do awansu do Premier League

WBA pomimo straty punktów pozostało liderem Championship na osiem kolejek przed końcem, gdyż w niedzielę Leeds United przegrało 0:2 z Cardiff City (Mateusz Klich grał przez 84 minuty i dostał żółtą kartkę). WBA i Leeds mają po 71 punktów i są zdecydowanymi faworytami do awansu do Premier League - wyprzedzają trzecie Fulham o 7 punktów (dwa zespoły awansują bezpośrednio, ekipy z miejsc 3-6 powalczą o jedno pozostałe miejsce w barażach).

Jak do tej pory Grosicki rozegrał siedem spotkań w WBA, choć na boisku spędził zaledwie 137 minut. W tym czasie zaliczył jedną asystę. Licząc wszystkie jego występy w tym sezonie (wcześniej grał w Hull City) rozegrał 37 meczów, w których strzelił osiem goli i zaliczył pięć asyst.

Więcej o:
Copyright © Agora SA