Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wpadka ministra zdrowia Wielkiej Brytanii z Rashfordem. Tłumaczy się Harrym Potterem

Wpadka ministra zdrowia Matta Hancocka podczas podziękowań skierowanych w stronę Marcusa Rashforda. Napastnik Manchesteru United interweniował w sprawie darmowych posiłków dla ubogich dzieci podczas wakacji. Minister przekształcił imię napastnika, pomyłkę wytłumaczył myślami o "Harrym Potterze".

Minister zdrowia postanowił osobiście podziękować napastnikowi za ufundowanie bonów żywnościowych dla dzieci na okres wakacji. Podczas wywiadu, w którym postanowił złożyć wyrazy wdzięczności napastnikowi, przeinaczył imię piłkarza i finalnie podziękował - Danielowi Rashfordowi. W przeprosinach za pomyłkę, Mat Hancock wytłumaczył, że myślał o "Harrym Potterze".

Zobacz wideo Czas na restart Premier League. "Dokańczanie sezonu jest sprzeczne z etosem Liverpoolu"

- Mój siedmioletni syn czyta i słucha Harry'ego Pottera z zapałem. Tak było także dzisiejszego poranka o 5.30, kiedy wstałem, aby sprawdzić media - oznajmił Mat Hancock w wywiadzie dla radia "LBC" - Wszyscy czasami popełniamy błędy. Przepraszam Marcusa za to - dodał. 

Marcus Rasford wspomaga biedne dzieci i funduje bony żywnościowe

Premier Wielkiej Brytanii zatwierdził  pomysł zapewnienia darmowych posiłków wszystkim dzieciom, które kwalifikują się do tego rodzaju pomocy podczas roku szkolnego. Pomoc biednym dzieciom wsparł napastnik Manchesteru United, Marcus Rashford. Piłkarz chęć pomocy motywuje swoją sytuacją finansową w dzieciństwie.

- Historia mojego dzieciństwa jest dobrze znana wielu rodzinom w Anglii. Mama pracowała na etacie za najniższą krajową, by na stole było jedzenie - napisał w liście zawodnik Manchesteru United. Jak informuje dziennik "The Guardian" program żywnościowy w Wielkiej Brytanii łącznie ma kosztować 120 milionów funtów

Marcus Rashford odpowiedział na pomyłkę ministra i przyznał, że nie przejął się przejęzyczeniem Mata Hancocka. Napastnik Manchesteru United zagrał w obecnym sezonie Premier League w 22 meczach, w których strzelił 14 goli oraz zanotował pięć asyst. Następne spotkanie drużyna Ole Gunnara Solskjaera rozegrają z Tottenhamem Hotspur 19 czerwca o godzinie 21:15, będzie to pierwsze spotkanie Machesteru United po wznowieniu rozgrywek w Wielkiej Brytanii.