Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester United chce pozyskać piłkarza Chelsea. Ma być wzorem dla młodych zawodników

Manchester United zainteresował się piłkarzem Chelsea. Zdaniem "France Football" władze klubu skontaktowały się z agentem Williana. Brazylijczyk miałby opuścić Stamford Bridge na zasadzie wolnego transferu.

Manchester United chce wykorzystać brak porozumienia w sprawie nowego kontraktu Williana z Chelsea. Władze klubu ze Stamford Bridge nie zgadzają się na żądania stawiane przez Brazylijczyka. Aktualnie piłkarz pozostaje zawodnikiem Chelsea do końca czerwca bieżącego roku. 

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej. "Jesteśmy najbezpieczniejszym zawodem na świecie"

Manchester United chce wykorzystać napiętą sytuację i pozyskać piłkarza za darmo

Zgodnie z prowadzoną przez Chelsea polityką, piłkarzom po 30. roku życia klub oferuje umowę na okres 12 miesięcy. Willian natomiast żąda umowy, która zwiąże go z klubem na najbliższe trzy lata. 

"France Football" informuje, że kontakt z agentem piłkarza, Kia Joorabachianem, nawiązał Manchester United, który chciałby wykorzystać doświadczenie Brazylijczyka i dołączyć go do swojej linii ofensywnej. Francuski dziennik dodaje, że 31-latek byłby wzorem dla młodych piłkarzy takich jak Anthony Martial, Marcus Rashford czy Mason Greenwood. 

W obecnym sezonie Premier League, Willian zagrał w 28 meczów, zdobywając po pięć goli i asyst. Do Chelsea trafił w 2013 roku za ponad 35 milionów euro. Przez siedem sezonów na Stamford Bridge, Brazylijczyk uczestniczył w 329 spotkaniach, zdobywając 59 goli oraz notując tyle samo asyst. W swojej karierze dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Anglii. W zeszłym sezonie wzniósł z Chelsea puchar Ligi Europy