Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Juergen Klopp zepsuł nasz wspaniały moment". Protest odrzucony!

- Juergen Klopp zepsuł wspaniały moment - powiedział Brian Caldwell, prezes trzecioligowego Shrewsbury, które w lutym grało z Liverpoolem w Pucharze Anglii. Cała sprawa zakończyła się dopiero teraz.

W lutym bieżącego roku Liverpool wygrał spotkanie 1/8 finału Pucharu Anglii z trzecioligowym Shrewsbury (1:0), wystawiając do gry drużynę złożoną z zawodników rezerwowych i juniorów. Ich wystawienie miało być protestem, podobnie jak zachowanie trenera "The Reds", Juergena Kloppa, który sam nie pojawił się nawet na spotkaniu, przekazując opiekę nad zespołem jednemu ze swoich asystentów.

Protest ten był związany z terminem spotkania wyznaczonego przez angielską federację. Przypomnijmy, że zadecydowała ona o rozegraniu powtórki (pierwszy mecz zakończył się sensacyjnym remisem 2:2) spotkania w trakcie zimowej przerwy Premier League. - Premier League poprosiła nas o uszanowanie przerwy zimowej. Więc tak właśnie robimy. Jeśli FA [angielska federacja - red.] tego nie przestrzega, nie możemy tego zmienić. Nas tam na pewno nie będzie - tłumaczył zimą Klopp.

Zobacz wideo Dariusz Mioduski tłumaczy, jak będzie budowana Legia Warszawa [SEKCJA PIŁKARSKA #50]

"Juergen Klopp zrujnował piękny moment"

Po meczu na Kloppa spadła krytyka. Niemcowi zarzucano nie tylko lekceważenie rozgrywek, ale przede wszystkim złe potraktowanie rywala. Krytyki zabrakło jednak ze strony Shrewsbury. Tylko dlatego, że władze trzecioligowego klubu złożyły oficjalną skargę i protest do angielskiej federacji. Protest, który teraz został odrzucony.

W tej sytuacji prezes Shrewsbury, Brian Caldwell zabrał głos na temat lutowego spotkania i zachowania Kloppa. - Juergen Klopp zepsuł wspaniały moment, mówiąc, że nie chce brać udziału w powtórce meczu. Byłoby to fantastyczne doświadczenie i pomogłoby to nam finansowo - przyznał 51-letni Szkot w oficjalnym oświadczeniu.

Shrewsbury przed przerwaniem rozgrywek League One (trzeci poziom rozgrywkowy) zajmowało dopiero 16. miejsce w tabeli, mając 9 punktów przewagi nad strefą spadkową. Z League One spadają aż trzy zespoły.

Przeczytaj także: