Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dele Alli zawieszony za prymitywny żart! Nie zagra w hicie Premier League!

Piłkarz Tottenhamu, Dele Alli został zawieszony przez Football Association (FA) za niestosowny żart związany z epidemią koronawirusa. Zawodnik wyśmiewał się z osoby o azjatyckim wyglądzie i przez to nie zagra w meczu swojej drużyny z Manchesterem United.

Alli został ukarany za żart nagrany na filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych. Śmiał się na nim z osoby o azjatyckim wyglądzie przechodzącej obok niego po lotnisku. Anglik najpierw nakręcił siebie w masce, a później tę osobę niosącą płyn dezynfekujący. Piłkarz przepraszał za swoje zachowanie, ale i tak został zawieszony. 

Zobacz wideo Eintracht - Mainz 0:2. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Dele Alli zawieszony za żart związany z epidemią koronawirusa

Zawodnik nie zagra w domowym meczu jego Tottenhamu z Manchesterem United, który został zaplanowany na piątek, 19 czerwca. Poza tym Alli musi zapłacić także grzywnę w wysokości 50 tysięcy funtów, a także przejść kurs, na którym ma się dowiedzieć, dlaczego jego zachowanie było niestosowne do sytuacji. Teraz Alli przeprosił za żart jeszcze raz w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. - Zdaję sobie sprawę, że wszyscy musimy uważać na słowa i być świadomym tego, jak nasze zachowanie wpływa na innych - napisał. 

Dele Alli jest piłkarzem Tottenhamu od maja 2014 roku. Wcześniej grał dla MK Dons, którego jest wychowankiem. W tym sezonie Premier League w 22 występach w barwach Spurs zdobył osiem goli i zaliczył cztery asysty. 

Przeczytaj także: