Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Potentat rynku TV chce kupić klub Premier League i budować potęgę. Oferuje 300 mln funtów

Szef amerykańskiej spółki działającej na rynku telewizyjnym ze Stanów Zjednocznych, Henry Mauriss jest gotowy do przejęcia Newcastle United. Potentat rynku telewizyjnego może zaoferować 300 milionów funtów - podaje "The Sun"

Sprawa przejęcia Newcastle United przez saudyjskiego następce tronu, Mohammada bin Salmana stanęła pod znakiem zapytania. Jak informuje "The Telegraph", szejk może być powiązany z zabójstwem dziennikarza w Stambule. Brytyjski dziennik "The Sun" ujawnia natomiast, że obecny właściciel klubu ustnie zaakceptował ofertę złożoną przez grupę Henry'ego Maurissa. 

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej. "Jesteśmy najbezpieczniejszym zawodem na świecie"

Newcastle United trafi do właściciela ClearTV? Arabia Saudyjska budzi niepokój

Henry Mauriss, szef ClearTV zaoferował Mike'owi Ashley'owi 300 milionów funtów - informują brytyjskie media. Złożona przez Amerykanina oferta miała zostać zaakceptowana już w kwietniu, jednak nie podpisano w związku z tym żadnej umowy wstępnej. Media na Wyspach zwracają dodatkowo uwagę na inny problem w przejęciu Newcastle United przez Mohammada bin Salmana.

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy problemem w przejęciu klubu z Premier League są nielegalne transmisje ligi angielskiej w Arabii Saudyjskiej i powiązanie z nimi tamtejszego rządu. Obaj inwestorzy planują stworzyć z Newcastle United potęgę światowej piłki nożnej. Pierwszymi krokami wykonanymi przez władze klubu, miały być głośne transfery, które poprawiłyby sytuację drużyny w następnym sezonie. 

Więcej o: