Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Stadion Realu Madryt nie do poznania! Tak teraz wygląda Santiago Bernabeu

Real Madryt przebudowuje Santiago Bernabeu. Stadion wygląda dziś nie do poznania, a prace remontowe postępują bardzo szybko.

Real Madryt przeprowadza generalny remont Santiago Bernabeu. Zmian ma być kilka - m.in. budowa zamkniętego dachu. Obiekt ma też być przygotowany pod organizację innych imprez masowych niż mecze piłkarskie - chociażby koncerty lub mecze koszykówki.

Zobacz wideo Prezes ekstraklasy ujawnił, ile spółka zarabia za zagraniczne transmisje. "Wystartowaliśmy jako drudzy po lidze hiszpańskiej"

Stadion Realu jak plac budowy

Prace postępują bardzo szybko. Pierwotnie termin oddania obiektu do ponownego użytkowania wyznaczono na lato 2022 roku. Teraz hiszpańskie media podają, że prace remontowe mogą się zakończyć jeszcze w tym roku. Blokada związana z koronawirusem pozwoliła "Królewskim" przyśpieszyć remont.

Opublikowane w internecie zdjęcia pokazują, że stadion Bernabeu wygląda dziś nie do poznania. Siedzenia zostały rozebrane, a na boisku leżą obecnie ziemia, żwir i gruzy. Istny plac budowy.

Po wznowieniu hiszpańskich rozgrywek przerwanych z powodu pandemii Real będzie rozgrywał swoje mecze domowe na stadionie Alfreda Di Stefano, który jest siedzibą jego drużyny młodzieżowej Castilli i znajduje się na obrzeżach Madrytu. Jego trybuny mieszczą 6000 kibiców, ale nie wiadomo, kiedy w Hiszpanii widzowie będą mogli z bliska oglądać spotkania piłkarskie.

Ostatni raz Real Madryt grał na Santiago Bernabeu 1 marca. Pokonał tego dnia w meczu ligowym Barcelonę 2:0

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .