Były piłkarz Arsenalu przegrał fortunę w pokera. Nie może doliczyć się pieniędzy

Nicklas Bendtner, były piłkarz Arsenalu, zdradził we własnym reality show "Bendtner i Philine", że przegrał blisko 7 milionów euro, grając w pokera. Jak sam określa, nie ma jednak problemu z hazardem.

Nicklas Bendner to były piłkarz m.in. Arsenalu czy Juventusu. We wrześniu ubiegłego roku rozpoczął grę w barwach FC Kopenhagi, jednak klub postanowił nie przedłużyć z nim umowy i od grudnia pozostaje bez zespołu. Mimo tego, nie przestaje być o nim głośno. Duńczyk jest bohaterem serialu "Bendtner i Philine", opisującym jego partnerkę, modelkę Philine Roepstorff.

Zobacz wideo Piłkarze nie mogą podać sobie ręki, ale walczyć o piłkę już tak. "To żaden absurd". Sportowa rozmowa dnia - Maciej Kruk

Bendtner zdradził w jednym z odcinków, że regularnie grał w pokera, odkąd skończył 19 lat. - Straciłem ogromne sumy pieniędzy. Chyba jakieś 50 milionów koron (ok. 6,7 miliona euro), ale nie jestem pewien. Pewnego dnia, po przegranej w Londynie, skończyłem grę na wysokie stawki. Teraz robię to tylko dla przyjemności, żetonami po 100 koron - zdradził Duńczyk.

Choć Bendtner nie gra obecnie w żadnym klubie, cały czas doskonale zarabia. W listopadzie ubiegłego roku wydał autobiografię "Obie strony", w którym opisał swoje życie. W przeszłości zdarzało mu się pobić taksówkarza w Kopenhadze, przez co musiał nosić opaskę na kostce, stale go monitorującą przez 50 dni.

Książka, w której zdradza także szczegóły swoich skłonności do alkoholu i hazardu, stała się absolutnym hitem w Danii. Autobiografia Bendtnera znajduje się na czele list duńskich bestsellerów, a sam piłkarz zarobił na niej już miliony koron. Wiele wskazuje, że w najbliższym czasie zostaną wykupione prawa do wydania książki w kolejnych krajach, m.in. Norwegii.

Przeczytaj także:

Więcej o: