Liverpool chce przeprowadzić najgłośniejszy transfer okienka! I jest faworytem. 100 mln euro

Liverpool jest faworytem do sprowadzenia Kalidou Koulibaly'ego - informują francuskie media. Według plotek Napoli ma oczekiwać za zawodnika aż 100 milionów euro, co uczyniłoby z niego najdroższego obrońcę na świecie.

O tym, że Senegalczykiem mocno interesuje się Liverpool, jako pierwszy poinformował francuski portal "Le10sport.com". Kalidou Koulibaly początkowo miał być transferowym priorytetem dla PSG. Mistrzowie Francji, dla których priorytetem pozostaje zatrzymanie Neymara, w związku z niepewną sytuacją na rynku w trakcie pandemii koronawirusa, zrezygnowali jednak z Senegalczyka, oferując nową umowę Thiago Silvie.

Zobacz wideo Mamrot: Nie mówię, że nie śpię przez to po nocach, ale jednej rzeczy z Jagiellonii bardzo żałuję

Sytuację chcą wykorzystać angielskie kluby. Według informacji francuskiego portalu faworytem do sprowadzenia Koulibaly'ego jest Liverpool, jednak ofertę zawodnikowi ma przedstawić też Manchester United. Senegalczyk latem najprawdopodobniej opuści Napoli, gdyż zdaniem włoskich mediów taką obietnicę otrzymał od władz klubu.

Koulibaly stanie się najdroższym obrońcą na świecie?

Włosi spekulują, że klub Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika oczekuje za obrońcę nawet 100 milionów euro! Gdyby chętny klub zdecydował się wyłożyć takie pieniądze, to Koulibaly, którego z Napoli wiąże jeszcze trzyletni kontrakt, stałby się najdroższym obrońcą w historii. Obecnie takim jest Harry Maguire, za którego Manchester United zapłacił 80 milionów funtów (niespełna 91 milionów euro).

Koulibaly w Napoli gra od 2014 roku, kiedy trafił do klubu z belgijskiego Genku. W obecnym sezonie Senegalczyk rozegrał 21 meczów.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: