Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tylko czterech piłkarzy uniknęło słynnej "suszarki Fergusona". "Świetnie radził sobie z wielkimi nazwiskami"

Ryan Giggs zdradził, którzy piłkarze zdołali uniknąć w swojej karierze słynnej "suszarki Sir Alexa Fergusona". Były pomocnik Manchesteru United opowiedział także m.in. historię o tym, jak David Beckham dostał od słynnego szkoleniowca butem w twarz.

Sir Alex Ferguson jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów w historii piłki nożnej. Doprowadził Manchester United do 13 tytułów mistrzowskich w Premier League, a także dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. Oprócz jego wielkich zwycięstw głośno było także o jego relacjach z gwiazdami "Czerwonych Diabłów", gdy był ich szkoleniowcem.

Zobacz wideo

Ryan Giggs, były skrzydłowy Manchesteru United, zdradził, że tylko czterech piłkarzy zdołało uniknąć słynnej "suszarki", którą Ferguson fundował swoim piłkarzom. Po przegranych meczach przez kilkanaście minut rugał piłkarzy, dzięki czemu wychodzili potem kompletnie odmienieni. - Było tylko czterech graczy, którzy nigdy tego nie przeżyli. Eric Cantona, Bryan Robson, Roy Keane i Cristiano Ronaldo. Oni robili swoje na boisku, więc nigdy nie poczuł, że musi im to zrobić - przyznał Giggs.

- Były mecze, w których Cantona nic nie zrobił. Nie strzelił gola, nie biegał jak Tevez czy Rooney, nie miał żadnego wpływu na grę. Siedzieliśmy w szatni, myśląc, że musi się na niego rzucić, bo nic dzisiaj nie zrobił. Ale w następnym tygodniu zdecydował o wygranej. Ferguson świetnie radził sobie z dużymi nazwiskami. O ile robili swoje na boisku, traktował je w inny sposób - dodał skrzydłowy "Czerwonych Diabłów".

Giggs podkreślił także, jak Ferguson doskonale panował nad piłkarzami w szatni. - Był mistrzem psychologii. Był mistrzem w wydobywaniu tego, co najlepsze z piłkarzy. Wiedział, kiedy objąć ramieniem, a kiedy zmienić w przerwie meczu, czy go w ogóle pominąć, aby zareagował pozytywnie - przyznał.

Ferguson potrafił jednak przekroczyć pewne granice. Tak było m.in. z Davidem Beckhamem, który po jednym z meczów dostał kopniętym przez trenera butem w twarz i potrzebował z tego powodu zszycia rany. Z kolei konflikty z Jaapem Stamem i Ruudem van Nistelrooyem sprawiły, że obydwaj zdecydowali się odejść z Old Trafford.

Przeczytaj także: