Idealne wzmocnienie dla Liverpoolu. Z Virgilem van Dijkiem stworzyłby duet nie do przejścia

Kalidou Koulibaly byłby idealnym wzmocnieniem dla Liverpoolu. Don Hutchinson twierdzi, że Senegalczyk w parze z Virgilem van Dijkiem stworzyliby obronę nie do przejścia.

Były pomocnik Liverpoolu przyznał, że Kalidou Koulibaly jest idealnym uzupełnieniem w obronie drużyny Juergena Kloppa. Hutchinson uważa, że zestawienie ze sobą Virgila van Dijka oraz obecnego obrońcy SSC Napoli, daje najlepszą defensywę na świecie. Szkot wierzy w transfer Senegalczyka do Liverpoolu. 

- Myślę, że Kalidou Koulibaly przejdzie przez drzwi Liverpoolu i zagra u boku Virgila van Dijka. Wtedy można z góry przyznać tytuł Liverpoolowi. Moim zdaniem nie ma nikogo lepszego od nich, nie zobaczymy lepszych partnerów - powiedział "ESPN" Don Hutchinson. 

Zobacz wideo

Były pomocnik Liverpoolu wskazuje cechy, jakie posiada Koulibaly

- Uważam, że 28 lat to najlepszy wiek. Jest odpowiednio szybki, silny i ma cechy przywódcy. Myślę, że pasuje do składu Liverpoolu i sprawiłby, że byłoby ich jeszcze trudniej pokonać. Daje psychiczną przewagę - chwali Senegalczyka były pomocnik. 

Zdaniem Hutchinsona, nie ma w Europie napastnika, który pokonałby obronę złożoną z Holendra oraz Senegalczyka. - Nie chciałbyś grać przeciwko Van Dijkowi i Koulibaly'iemu. Jaki napastnik na ziemi pomyślałby o przejściu tej dwójki? - zapytał ironicznie Don Hutchinson - Jeżeli Liverpool chce wygrywać tytuły, musi być trudniejszy do pokonania. Idąc w Europę musisz mieć ludzi jak Koulibaly, którzy mogą cię tam poprowadzić - dodał piłkarz.

Senegalczyk był już przypisywany do klubów Premier League, jednak nie był to Liverpool. Zainteresowanie zawodnikiem wykazywały głównie Manchester United oraz Manchester City. Obecny kontrakt obrońcy z SSC Napoli obowiązuje do czerwca 2023 roku. 

Więcej o: