Jan Bednarek wskazał najlepszych napastników, z którymi się mierzył

Jan Bednarek, 24-letni stoper Southampton, został spytany przez portal "Łączy Nas Piłka" o wskazanie najlepszych piłkarzy, z którymi się zmierzył w Premier League.

Jan Bednarek występuje w Southampton od lata 2017 roku, kiedy to za rekordową sumę w historii ekstraklasy (sześć milionów euro) trafił do Premier League. W zespole prowadzonym przez Ralpha Hasenhuettla zbiera pozytywne recenzje. W 27 meczach (aktualnie zawieszonego sezonu) ligi angielskiej zdobył jedną bramkę. Jego statystyki w defensywie jednak robią wrażenie. W tym sezonie zanotował już 59 przechwytów, tylko sześciu piłkarzy w całej lidze ma lepszy wynik. Z kolei Polak jest samodzielnym liderem w statystyce wybić (159). 

24-latek został spytany przez portal "Łączy Nas Piłka" o wskazanie najlepszych piłkarzy, z którymi się zmierzył w lidze. - Ciężko mi wskazać trzech najlepszych, bo praktycznie co tydzień ścieram się z napastnikiem o dużej piłkarskiej jakości. Napastnicy mają to do siebie, że są trudni do upilnowania. Bardzo niebezpieczni i ruchliwi są Kun Aguero, Harry Kane i Marcus Rashford. (...) To ja muszę grać dobrze i wystrzegać się błędów. Na tej pozycji podstawą jest pewność siebie. Jeśli tylko zastanawiasz się co zaraz może z tobą zrobić Aguero, to lepiej zostań w szatni. Jak masz przekonanie o swojej jakości, to rywalizujesz z nim ze świadomością, że go powstrzymasz. Dążę do tego, żeby nie obawiać się innych. Trzeba znać swoją wartość, bo ona pcha cię do przodu - powiedział Bednarek.

Zobacz wideo Jan Bednarek w "Wilkowicz Sam na Sam": Jerzy Brzęczek jako jeden z niewielu zawsze we mnie wierzył

Co z sezonem Premier League?

Władze Premier League zamierzają zakończyć sezon, bo w innym wypadku straciłyby 762 mln funtów, jakie zapewnia im kontrakt telewizyjny. UEFA daje czas europejskim federacjom na ostateczną decyzję do 25 maja.

Wciąż istnieje szansa, że sezon nie zostanie dokończony. Wówczas na decyzję o tym, czy będzie przyznany tytuł mistrzowski czy nie, szczególnie czeka Liverpool, dla którego to byłby pierwszy tytuł mistrza od 30 lat. I może teraz nie otrzymać mistrzostwa, choć na dziewięć kolejek przed końcem rozgrywek ma 82 punkty, a drugie w tabeli City 57. Zespół Bednarka jest dopiero 15.

Więcej o: