Evra oskarżył Suareza o rasizm. "Zabijemy ciebie i twoją rodzinę"

Były zawodnik Manchesteru United, Patrice Evra opowiedział o reakcji, z jaką spotkał się po oskarżeniu Luisa Suareza z Liverpoolu o rasizm. "Grożono śmiercią mnie i mojej rodzinie" - mówi Francuz, który był gościem "UTC Podcast".

W 2011 roku Suarez miał się rasistowsko odezwać do Patrice'a Evry. - Powiedział do mnie po hiszpańsku: "Nie dotykaj mnie, nie rozmawiam z murzynem". Może nie wiedział, że znam ten język - wspomina były piłkarz. Zawodnik Manchesteru United oskarżał o to Urugwajczyka, a teraz zdradza, że to mogło się dla niego bardzo źle skończyć.

Zobacz wideo Top asysty Kamila Grosickiego w Hull City [ELEVEN SPORTS]

Evra oskarżył Suareza i dostawał groźby. "Zabijemy ciebie i twoją rodzinę"

- Po moich słowach w Manchesterze pojawiło się mnóstwo listów z groźbami. Fani Liverpoolu mówili, że są w więzieniu, ale jak tylko wyjdą, to zabiją mnie i całą moją rodzinę - opisuje Evra. Piłkarz przez dwa miesiące musiał wszędzie chodzić z ochroniarzami. - Obserwowali nasz dom, żeby nic się nie wydarzyło. Moja żona i siostra były przestraszone, ale ja się nie bałem - twierdzi.

Evra nie mógł zrozumieć fali nienawiści, która na niego spadła. - Mogło być jeszcze gorzej. Podczas meczu sędzia stwierdził, że rozpatrzy całe zdarzenie dopiero po ostatnim gwizdku. Ja nie byłem skupiony na grze. Musiałem powstrzymywać się przed tym, żeby go nie uderzyć. Wiedziałem, że jeśli to zrobię, ludzie zapomną o tym, co powiedział - opowiada. Federacja FA uznała Suareza winnym obrażenia Francuza. Evra grał w barwach Manchesteru United w latach 2006-2014. Zakończył karierę w lipcu 2019 roku.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.