Aguero wskazał najlepszego obrońcę, przeciwko któremu grał. "Jego dwa kroki to 50 moich"

Sergio Aguero zapytany o najlepszego obrońcę, przeciwko któremu grał, wskazał Virgila Van Dijka z Liverpoolu. - Jego dwa kroki to pięćdziesiąt moich - stwierdził napastnik Manchesteru City.

- To jeden z najlepszych obrońców na świecie - mówi o Van Dijku Aguero dla "El Chiringuito". - Jest silny, wysoki i ma bardzo dobrze zbudowane ciało. Potrafi nim pracować w grze jeden na jednego - opisuje napastnik.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Aguero o Van Dijku: "Jego dwa kroki to moje 50"

Holender nie jest znany z szybkością, ale Aguero twierdzi, że na boisku udaje mu się doganiać przeciwników przez długie nogi. - Może dobiec, gdzie chce. Jego dwa kroki to jakieś 50 moich. Ostrożnie i spokojnie podchodzi do starć z napastnikami. Robi to mądrze i przez to dla nich bardzo trudne. Dobrze potrafi wstrzymywać strzelca i czekać na pomoc od swojego kolegi z defensywy - zauważa Argentyńczyk.

W niedawnym wywiadzie zawodnik przyznał, że w latach 2013-2016 nie czuł się najlepiej z powodu diety. Aguero jadł wiele wołowiny, co jest charakterystyczne dla Argentyńczyków. Dopiero po zmianie nawyków żywieniowych i przejściu na kurczaka z ryżem, piłkarz poczuł się w pełni sił i formy. Argentyńczyk gra w Manchesterze City od lipca 2011 roku. W tym sezonie Premier League w 22 występach zdobył szesnaście goli i zaliczył trzy asysty. Virgil van Dijk w 29 meczach strzelił cztery bramki i raz asystował.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.