Sensacyjny pomysł na dokończenie Premier League! "Wszyscy są tutaj bezpieczni"

Liga angielska chce za wszelką cenę dokończyć sezon. Najnowszy pomysł mówi o tym, aby przenieść Premier League do Perth położonego w Australii - donosi dziennik "The Sun".

Pandemia koronawirusa sprawia, że sezon Premier League jest wstrzymany. Nie wiadomo dokładnie, kiedy zostanie wznowiony. Do rozegrania pozostały 92 spotkania. Miesiąc temu pojawił się pomysł, żeby przenieść rozgrywki... do Chin, a teraz została wysunięta kolejna zaskakująca propozycja.

Premier League dokończy sezon w Australii?

Gary Williams, agent urodzony w Birmingham, a obecnie mieszkający w stolicy Australii Zachodniej, otrzymał wsparcie od lokalnego senatora Perth. Uważa, że najlepszym rozwiązaniem będzie dokończenie sezonu na neutralnym terenie w miejscowości Perth. Williams jest również w kontakcie z rządem Australii i Ministerstwem Sportu, aby uzyskać poparcie dla nowego pomysłu. Jego zdaniem dokończenie ligowego sezonu w tym miejscu będzie bardzo bezpieczne. W Australii  dotychczas stwierdzono tylko ponad 7 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i 100 ofiar śmiertelnych, natomiast w Wielkiej Brytanii zmarło ponad 28 tys. ludzi na COVID-19, a ponad 182 tys. zostało zakażonych.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej.

- W ostatnich dziesięciu dniach mieliśmy tylko cztery przypadki. Wszyscy są tutaj bezpieczni. Rząd zniósł wiele ograniczeń. Siedzimy w grupach po 10 osób, możemy spacerować, plaże są otwarte. Urzędnicy państwowi również są entuzjastycznie nastawieni do tego pomysłu. Rozmawiałem z przedstawicielami klubów Premier League i podoba im się ten pomysł. Zaplanowane są kolejne rozmowy - zdradził Williams, cytowany przez dziennik "The Sun".

Perth jest jednym z najbardziej odizolowanych miejsc na świecie. Znajdują się tam cztery obiekty sportowe - Optus Stadium (pojemność 65 000), Perth Oval (20 500), krykiet WACA (24 500) i Joondalup Arena (16 000).

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: