Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League walczy z pandemią. "Piłkarze będą musieli trenować w maskach"

Piłkarze będę musieli parkować samochody, tak by były oddalone od siebie co najmniej o trzy miejsca, zaś wszelki sprzęt sportowy ma być dezynfekowany przed i po zajęciach - to część planu władz Premier League, która powoli planuje powrót rozgrywek.

W piątek spotkali się przedstawiciele klubów Premier League i omówili "Projekt Restart", czyli plan wedle którego 8 czerwca sezon miałby zostać wznowiony, jednak bez kibiców na trybunach, a niektóre kluby nie mogłyby rozgrywać meczów na swoich obiektach, jeśli te znajdowałyby się w strefie zagrożenia. Portal Goal.com zdradza szczegóły siedmiostronnicowego dokumentu przygotowanego przez władze ligi. Zakłada on min.:

  • piłkarze będą nosić maski podczas treningów
  • wszelki sprzęt sportowy ma być dezynfekowany przed i po zajęciach
  • wszyscy zawodnicy będą musieli być poddani testom na obecność koronawirusa na 48 godzin przed powrotem do treningów
  • piłkarze będę musieli parkować samochody, tak by były oddalone od siebie co najmniej o trzy miejsca
  • masaże nie będą dozwolone, chyba, że zleci je klubowy lekarz
  • treningi początkowo będą prowadzone w pięciosobowych grupach
Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia z Piotrem Świerczewskim

W czwartek rano "The Times" dowiedział się, że kilka drużyn jest absolutnie przeciwnych wznawianiu rozgrywek w obliczu pandemii, która w Anglii zabiła już 20 tysięcy osób. Formalnie angielski futbol jest zawieszony od 13 marca. Władze Premier League zamierzają zakończyć sezon, bo w innym wypadku straciłyby 762 mln funtów, jakie zapewnia im kontrakt telewizyjny. UEFA daje czas europejskim federacjom na ostateczną decyzję do 25 maja.

Wciąż istnieje szansa, że sezon nie zostanie dokończony. Wówczas na decyzję o tym, czy będzie przyznany tytuł mistrzowski czy nie, szczególnie czeka Liverpool, dla którego to byłby pierwszy tytuł mistrza od 30 lat. I może teraz nie otrzymać mistrzostwa, choć na dziewięć kolejek przed końcem rozgrywek ma 82 punkty, a drugie w tabeli City 57.

Więcej o: