Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liverpool blisko transferu gwiazdy Bundesligi! Została ostatnia decyzja

Timo Werner jest coraz blużej transferu do Liverpoolu. Dziennikarze Sky Sports twierdzą, że napastnik jest zdecydowany na przenosiny do Anglii. Następny krok należy więc do szefów "The Reds", którzy muszą aktywować klauzulę kwoty odstępnego, zawartą w kontrakcie zawodnika.

27 goli i 12 asyst w 36 meczach, to dorobek Timo Wernera w tym sezonie. 24-letni napastnik jest jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na rynku, i wszystko wskazuje na to, że w końcu poznaliśmy klub, który zdoła wykupić napastnika RB Lipsk.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia. Z Tomaszem Pasiecznym - skautem Arsenalu , rozmawia Dawid Szymczak

Timo Werner o krok od nowego klubu. Została ostatnia decyzja

Zdaniem dziennikarzy Sky Sports najbliżej pozyskania reprezentanta Niemiec jest obecnie Liverpool. Według ich informacji, piłkarz jest chętny na przenosiny do Anglii, mimo zainteresowania m.in. ze strony Bayernu Monachium. Jeśli to prawda, do transferu został więc ostatni krok - aktywowanie klauzuli zapisanej w kontrakcie piłkarza. Jego kwota odstępnego wynosi 60 mln euro, co w normalnych warunkach dla "The Reds" nie stanowiłoby problemu. Nie wiadomo jednak, w jakim stanie klub będzie po wstrzymaniu rozgrywek związanym z pandemią koronawirusa.

Werner gra w Lipsku od lipca 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał 150 spotkań, w których strzelił 88 goli i zaliczył 39 asyst.