Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Eric Dier może zostać ukarany przez federację. "Zrobił coś, czego profesjonalista nie powinien robić"

Eric Dier może zostać ukarany przez angielską federację piłkarską (FA) za niewłaściwe zachowanie po meczu Tottenhamu z Norwich w Pucharze Anglii.

Tottenham na początku marca odpadł po karnych z Norwich z Pucharu Anglii. Po zakończeniu spotkania Eric Dier miał przeskoczyć przez barierki za boiskiem i wspiąć się na trybuny. Tam rzucił się na jednego z kibiców, który miał obrażać jego brata. Nagranie z tego zdarzenia szybko znalazło się w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry. "Piłkarze muszą przejść dokładne testy"

Całą sprawą zajęła się angielska federacja, która rozpatrzy, czy pomocnik Tottenhamu zasłużył na karę z powodu swojego niewłaściwego zachowania. - FA rozpatrzy, czy działania Diera po zakończeniu spotkania były niewłaściwe i/lub groźne - napisano w oświadczeniu. Dier musi odpowiedzieć na oskarżenia FA do 8 maja.

Jose Mourinho, szkoleniowiec Tottenhamu, przyznał po meczu, że Dier zaatakował kibica, który obraził jego brata. - Sądzę, że Eric Dier zrobił coś, czego profesjonalista nie powinien zrobić. Ale w tych okolicznościach można go zrozumieć. Gdy ktoś obraża ciebie i twoją rodzinę, to nerwowa reakcja jest odruchowa. Pewnie każdy z nas zrobiłby to samo na jego miejscu, ale powtarzam: nie powinien tego robić, jako profesjonalista - powiedział po meczu Portugalczyk.

Przeczytaj także:

Więcej o: