Gary Lineker wyjaśnił największą wątpliwość ws. Leo Messiego. "To nonsens"

Od dawna trwa dyskusja dotycząca Leo Messiego. Wszyscy się zastanawiają, czy Argentyńczyk byłby w stanie sobie poradzić w Premier League. Ten temat postanowił poruszyć tym razem Gary Lineker.

Od lat wielu ekspertów, piłkarzy, trenerów i działaczy zastanawia się, czy Leo Messi byłby w stanie poradzić sobie w Premier League, gdzie ogromną różnicę stanowiłyby m.in. temperatury i deszczowe warunki, a także zupełnie inny styl gry.

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry.

W ostatnim czasie głos w tej sprawie zabrał Emmanuel Petit, były gracz Arsenalu, Barcelony i Chelsea. Zdaniem Francuza Messi nie odnalazł się w grze tak fizycznej jak w Premier League, gdyż bazuje tylko na szybkość i dryblingu, a w przeciągu roku czy dwóch zakończy grę na tak wysokim poziomie.

Na te słowa mistrza świata z 1998 roku odpowiedział Gary Lineker. - 22 gole w 30 meczach przeciwko sześciu najsilniejszym zespołem angielskiej piłki. To absolutny nonsens, by sugerugować, że nie zniszczyłby innych zespołów. Jest także silny jak wół - napisał piłkarz, który zasłużył na miano legendy Premier League, korzystając ze starć Barcelony z Manchesterem United, Manchesterem City, Liverpoolem, Tottenhamem, Arsenalem i Chelsea.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.