Szejkowie budują potęgę w Premier League. Chcą byłego trenera Juventusu

Newcastle dzięki pieniądziom od szejków chce być nową potęgą w Premier League. Zdaniem angielskich mediów, szkoleniowcem "Srok" zostanie Massimiliano Allegri.

Jak informuje "Telegraph", Newcastle United będzie miało w końcu nowego właściciela. Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej kupi angielski klub za 300 milionów funtów.

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry. "Piłkarze muszą przejść dokładne testy"

Allegri poprowadzi nową potęgę Premier League?

Mike Ashley, właściciel Newcastle, już od kilku lat usiłuje sprzedać klub, ale dopiero teraz ma się na to zgodzić. Pierwotnie szejkowie mieli zapłacić 40 mln funtów więcej, ale z powodu kryzysu wywołanego pandemię koronawirusa cena za klub spadła. W sezonie Premier League 2019/20 - zawieszonym po 29 kolejkach - zespół prowadzony przez Steve'a Bruce'a zajmuje 13 miejsce. Zdaniem "The Sun", od nowego sezonu miejsce Bruce'a ma zająć były szkoleniowiec Juventusu, Massimiliano Allegri.

Allegri pracował dotychczas wyłącznie we Włoszech. Najpierw w Milanie, a potem w Juventusie. Ze "Starą Damą" zdobył cztery tytuły mistrza kraju, trzy puchary krajowe, dwa superpuchary i dwukrotne grał w finale Ligi Mistrzów. Obecnie Allegri pozostaje bez pracy w roli trenera.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: