Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Potężna oferta dla Tottenhamu! Klub może dostać nawet ćwierć miliarda funtów

Nawet 250 mln funtów może zarobić Tottenham. Szefowie angielskiego klubu otrzymali propozycję sprzedaży nazwy swojego stadionu firmie Amazon, która złożyła ofertę 10-letniego kontraktu.

Największa tego typu umowa w historii - tak potencjalną sprzedaż praw do nazwy stadionu Tottenhamu nazywają brytyjskie media. Odkąd "Koguty" przeniosły się na nowy obiekt, ich szefowie szukają sponsora tytularnego stadionu. Coraz więcej wskazuje na to, że niedługo podpiszą z takim umowę.

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry.

Fortuna dla Tottenhamu. Klub może dostać nawet ćwierć miliarda funtów

Jak informuje "Daily Mail", na dość zaawansowanym etapie znajdują się rozmowy władz Tottenhamu z firmą Amazon. Amerykańskie przedsiębiorstwo, które o Tottenhamie nagrywało już serial, miało złożyć propozycję 10-letniego kontraktu, wartego 25 milionów funtów rocznie, co łącznie za całą umowę dałoby ćwierć miliarda funtów.

Taka umowa dla Tottenhamu mogłaby okazać się ratunkiem. Wiadomo, że po pandemii koronawirusa klub może mieć problemy finansowe (stąd chęć sprzedaży Harry'ego Kane'a za 200 mln funtów), a kontrakt z Amazonem mógłby zasypać budżetową dziurę. Szczególnie że w czasie społecznej kwarantanny firmy takie jak Amazon, m.in. dzięki swoim platformom multimedialnym oferującym filmy i seriale, notują duży wzrost zysków.

Angielscy dziennikarze podkreślają jednak, że mimo zaawansowanego stanu rozmów, do ich zakończenia droga jeszcze daleka. W dodatku Amazon nie jest jedyną firmą, która interesuje się prawami do nazwy stadionu Tottenhamu. Wśród chętnych wymienia się także firmę Nike.