Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szejkowie z Arabii Saudyjskiej kupują klub! Aż 300 mln funtów

Jak informuje "Telegraph", Newcastle United będzie miało w końcu nowego właściciela. Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej kupi angielski klub za 300 milionów funtów.

Zdaniem brytyjskich mediów, Newcastle United zostanie kupiony przez księcia Arabii Saudyjskiej Mohameda bin Salmana. Mike Ashley, właściciel Newcastle, już od kilku lat usiłuje sprzedać klub, ale dopiero teraz ma się na to zgodzić. Pierwotnie szejkowie mieli zapłacić 40 mln funtów więcej, ale z powodu kryzysu wywołanego pandemię koronawirusa cena spadła do 300 mln funtów

Zobacz wideo

Newcastle będzie miał nowego właściciela?

Udziały w Newcastle zostaną podzielone na trzy części: 80% będzie należeć do Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej, a pozostałe 20% zostanie podzielone między braci Reuben i PCP Capital Partners. Dzięki temu Yasir Al-Rumayyan, dyrektor generalny Funduszu Inwestycji Publicznych, zostanie prezydentem angielskiego klubu. Otrzyma pełnomocnictwo do zarządzania Newcastle w imieniu księcia bin Salmana.

Telegraph informuje, że dokument sprzedaży klubu został podpisany w zeszłym tygodniu, ale Newcastle jeszcze go nie potwierdził. W sezonie Premier League 2019/20 - zawieszonym po 29 kolejkach - zespół prowadzony przez Steve'a Bruce'a zajmuje 13 miejsce. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .