Paul Pogba zdeterminowany, by opuścić Manchester United. Nietypowe rozwiązanie

Zdaniem "L'Equipe" Paul Pogba jest zdeterminowany, aby zmienić klub. Francuz poważnie zastanawia się nad wykorzystaniem tzw. prawa Webstera w celu transferu z Manchesteru United.

Choć kontrakt Paula Pogby z Manchesterem United kończy się dopiero w czerwcu 2021 roku, Francuz podjął decyzję, że nie wypełni go do końca. W poniedziałek hiszpańskie media informowały, że Pogba zdecydował się na transfer do Realu Madryt, do czego przekonać miał go sam Zinedine Zidane.

Zobacz wideo Co dalej z ligą angielską? Na szali 750 mln funtów

Paul Pogba skorzysta z nietypowego rozwiązania i rozwiąże kontrakt?

"L'Equipe" potwierdza, że Pogba nie zamierza pozostać w Manchesterze United na kolejny sezon. Francuz nie zamierza iść na wojnę ze swoim dotychczasowym klubem, jednak jest zdeterminowany na zmianę zespołu. Z tego powodu rozważa możliwość skorzystania z tzw. prawa Webstera, które pozwala na jednostronne wypowiedzenie umowy przez zawodnika.

Jeśli Pogba zdecyduje się na taki ruch, jego nowy klub będzie zmuszony do zapłaty odszkodowania. Jego wysokość byłaby równa pensji wynikającej z jego kontraktu. Zdaniem "L'Equipe" ta kwota sięgałaby ok. 50-60 mln euro. To nadal byłaby jednak suma znacznie mniejsza niż wartość piłkarza, bo Manchester United oczekuje kwoty znacznie wyższej niż 100 milionów euro.

Przeczytaj także:

Więcej o: