Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Grosicki budził mieszane uczucia kibiców. "Niektórzy nazywali go Królem"

Choć Kamil Grosicki zimą przeszedł z Hull City, Daily Mail postanowił przypomnieć osiągnięcia polskiego pomocnika w klubie, w którym spędził trzy lata. Zwrócono także uwagę, że bez Polaka, istnieje duże ryzyko, że Hull spadnie do League One.

Ze względu na fakt, że Hull City miało spotkać się w ten weekend z West Bromwich Albion. Z tego względu "Daily Mail" postanowiło sprawdzić, jak w barwach Hull City występował Kamil Grosicki, który w zimowym okienku transferowym odszedł właśnie do WBA, by walczyć o awans do Premier League.

Zobacz wideo Co dalej z ligą angielską? Na szali 750 mln funtów

Grosicki w Hull City występował przez trzy lata. W tym czasie wystąpił w 123 meczach, w których strzelił 26 gole i zanotował 27 asyst, co oznacza, że brał udział przy bramce swojego zespołu średnio co dwa i pół spotkania. Tylko Jarrod Bowen mógł w tym czasie spróbować zbliżyć się swoimi statystykami do osiągnięć polskiego pomocnika.

Kamil Grosicki budził mieszanie uczucia w Hull City

Zamieszanie wokół Grosickiego, które pojawiało się przy każdym okienku transferowym, czasami przekładało się na zachowanie Polaka na boisku. Zdaniem "Daily Mail", polski skrzydłowy zanotował niemal tyle samo bezbarwnych występów, jakby nie interesowały go wydarzenia na boisku, co spotkań, po których wszyscy kibice oklaskiwali jego znakomitą grę i nazywali go "Królem".

Bardzo trudno jednak nie zauważyć, że Grosicki swoimi występami i zachowaniem poza boiskiem podzielił kibiców Hull. Co dwanaście miesięcy, powracał temat transferu Polaka do innego klubu, co dawało kibicom przeświadczenie, że polski skrzydłowy wolałby grać w innym zespole niż Hull. Innych przekonywał swoim talentem, odwagą i niesamowitą szybkością. - Po każdym znakomitym występie przychodził dużo słabszy. To sprawiło, że tak długo został w Hull i nie doszło do wymarzonego transferu do Premier League - pisze "Hull Daily Mail".

Grosickiemu nie udało się awansować do Premier League wraz z Hull City. Pół roku przed zakończeniem jego kontraktu otrzymał ofertę przejścia do West Bromwich Albion, a jego ówczesny klub przyjął ofertę, aby nie puścić polskiego skrzydłowego latem za darmo. Tym samym może spełnić się marzenie Grosickiego o wywalczeniu awansu i grze w Premier League.

Brak Grosickiego w Hull City może mieć opłakane skutki dla Hull City, jeśli rozgrywki zostaną w tym sezonie wznowione. W klubie poważnie zaczęto obawiać się możliwości spadku do League One, co jednoznacznie podkreśla, jak wielką postacią dla Hull był polski skrzydłowy.

Przeczytaj także: