Kolejny wielki klub chce Haalanda. Stoczą wojnę z Realem Madryt?

Manchester United jest gotowy rywalizować z Realem Madryt o Erlinga Haalanda - podają źródła ESPN.

Manchester United jeszcze w styczniu walczył o pozyskanie Erlinga Haalanda z FC Salzburg, ale Norweg trafił jednak do Borussii Dortmund. Wiele wskazuje jednak na to, że Ole Gunnar Solskjaer nie odpuści i będzie chciał ściągnąć swojego rodaka do drużyny Czerwonych Diabłów, a klub będzie przygotowany na walkę z Realem Madryt, który też chce tego zawodnika. 

Manchester United osłabi Borussię Dortmund?

Borussia będzie chciała jednak utrzymać 19-letniego napastnika choćby przez kolejny sezon. Ma to związek również z tym że Jadon Sancho prawdopodobnie będzie chciał opuścić klub w letnim oknie transferowym. Dużo mówi się również o tym, że to właśnie Manchester United  prowadzi w wyścigu o Sancho, a angielski klub będzie musiał wydać nawet 130 milionów euro za piłkarza. Borussia z kolei nie chciałaby stracić dwóch najlepszych zawodników w jednym oknie transferowym, bo to mocno utrudniłoby rywalizację w Bundeslidze i w Lidze Mistrzów.

Zobacz wideo Cały świat zachwyca się Haalandem. "Dortmund to dla niego przystanek przed wielkimi klubami"

 ESPN dodaje, że pisze, że w styczniu Manchester United wycofał się z walki o Haalanda ze względu na klauzule odstępnego, której życzyli sobie agenci piłkarza. Na to zgodziła się jednak Borussia Dortmund i w rezultacie norweski super-strzelec trafił właśnie do Bundesligi. To z kolei otwiera szansę dla większych klubów, bo za napastnika trzeba zapłacić tylko około 75 milionów euro.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: