Van Persie zdradził tajemnicę szatni MU. Ferguson wpadł w furię z powodu "dwóch du**ów"

Robin Van Persie postanowił zdradzić w angielskich mediach jedną z anegdot sprzed lat, gdy grał w ekipie Manchesteru United prowadzonego przez Sir Alexa Fergusona. - Dzień po meczu trener powiesił na ścianie zdjęcia dwóch graczy w szatni, którzy udali się na imprezę. Jeśli nie zdobędziemy tytułu, to z powodu tych dwóch du**ów - zdradził były holenderski napastnik angielskiego klubu.

Robin van Persie, były napastnik Manchesteru United ujawnił w wywiadzie dla portalu dailymail.co.uk, jak legendarny szkoleniowiec klubu, Sir Alex Ferguson, pewnego razy wezwał dwóch graczy na dywanik, po tym jak imprezowali po porażce z Manchesterem City 1:2 w 2013 roku.

Van Persie o "suszarce" Fergusona sprzed lat

Zespół Czerwonych Diabłów po tej przegranej prowadził dalej w tabeli, ale jego przewaga stopniała nad rywalem zza miedzy do 10 punktów. Robin Van Persie opowiedział, że zachowanie dwóch piłkarzy MU doprowadziło Sir Alexa Fergusona do furii. 

Zobacz wideo Manchester City wyrzucony z Ligi Mistrzów na dwa sezony. To precedens!

- Dzień po meczu trener powiesił na ścianie zdjęcia dwóch graczy w szatni, którzy udali się na imprezę. Jeśli nie zdobędziemy tytułu, to z powodu tych dwóch du**ów. Nie poprzestał na tym, ale ostrzegł nas, że jeśli dowie się o wyjściu któregoś z nas, zanim wygramy ligę, wyrzuci każdego z z drużyny, Był bezlitosny, mówiąc: Nie obchodzi mnie, kim jesteś, ani ile trofeów wygrałeś. Po tym wystąpieniu odbyłem dwie najtrudniejsze sesje treningowe, jakie kiedykolwiek miałem w życiu. Udało nam się zdobyć tytuł. Menedżer musi wiedzieć, kiedy być twardym, a kiedy zdjąć presję - wspomina Van Persie tamtą sytuację. 

Wystąpienie Fergusona z pewnością przyniosło pożądany efekt, bo United zdobyli tytuł w ostatnim sezonie pod wodzą legendarnego trenera. Z kolei Van Persie odegrał wówczas znaczącą rolę w ekipie Manchesteru, strzelając 26 bramek w 38 ligowych meczach.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a.

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: