Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liverpool może zarobić ponad 20 mln euro na piłkarzu, którego sprzedał... cztery lata temu!

Aż 20 milionów euro może zarobić Liverpool na Luisie Alberto, czyli na piłkarzu, którego cztery lata temu sprzedał do Lazio. Wszystko dzięki wynegocjowanej wtedy klauzuli.

Luis Alberto jest jednym z najlepszych zawodników Lazio w obecnym sezonie. 27-latek rozegrał łącznie 30 meczów, w których strzelił pięć goli i dołożył 14 asyst. Znakomita postawa Hiszpana w barwach wicelidera Serie A sprawiła, że zainteresowały się nim większe i mocniejsze kluby z Europy.

Zobacz wideo Chelsea - Liverpool 2:0. Wszystkie bramki [ELEVEN SPORTS]

Zanim kontynent opanowała pandemia koronawirusa, niemal pewne wydawało się, że Alberto latem zmieni klub. Zwłaszcza że Lazio nie mogło nakłonić piłkarza do podpisania nowego kontraktu, w którym klub chciał zawrzeć klauzulę odstępnego w wysokości około 87 milionów euro.

Liverpool zarobi na piłkarzu sprzedanym cztery lata temu?

Włoskie media spekulowały, że w związku z tym Lazio będzie oczekiwało za swojego piłkarza około 70 milionów euro. Co ciekawe, gdyby klub z Rzymu sprzedał Alberto za taką kwotę, aż 21 milionów euro z niej powędrowałoby do Liverpoolu.

Wszystko przez klauzulę, którą w 2016 roku wynegocjował dyrektor klubu z Anfield Road - Michael Edwards. W latach 2013-2016 Alberto był piłkarzem Liverpoolu. W Anglii kariery jednak nie zrobił, rozgrywając w sumie dziewięć meczów i nie strzelając żadnego gola. Hiszpan dwa lata spędził też na wypożyczeniach w Maladze i Deportivo La Coruna.

31 sierpnia 2016 roku Alberto przeniósł się do Lazio, które zapłaciło za niego zaledwie 4 miliony euro. Anglicy trzy lata wcześniej zapłacili za piłkarza blisko dwa razy tyle. Stratę postanowili wyrównać sobie jednak procentem od przyszłego transferu. Zdaniem brytyjskich mediów jeśli Lazio sprzeda Alberto, będzie musiało oddać klubowi z Anfield Road aż 30 procent kwoty transferu!

Straty udałoby się więc nadrobić z nawiązką, a zarobione pieniądze Juergen Klopp mógłby zainwestować we wzmocnienie drużyny, która pewnie zmierza po pierwsze od 1990 roku mistrzostwo Anglii.