Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arsenal wyznaczył cenę za Aubameyanga. Jest faworyt numer jeden

Pierre-Emerick Aubameyang nie przedłużył kontraktu z Arsenalem. Oznacza to, że najbliższe okno transferowe będzie ostatnią okazją do zarobienia na Gabończyku, a "Kanonierzy" mieli już ustalić za niego cenę.

O transferze Aubameyanga media spekulują od jakiegoś czasu. Teraz sam napastnik podjął kroki, które dają do zrozumienia władzom Arsenalu, że nie uda im się zatrzymać Gabończyka na dłużej. 

"Sport": Barcelona na czele w wyścigu po Aubameyanga

Jak podają brytyjskie media Aubameyang miał odrzucić opcję przedłużenia umowy. W takim wypadku Arsenal nie ma zbyt wielu możliwości, by zatrzymać u siebie zawodnika. Jeżeli klub chce jeszcze zarobić na 30-latku, to będzie musiał sprzedać go podczas najbliższego okienka transferowego: obecny kontrakt napastnika obowiązuje do czerwca 2021.

Zobacz wideo Damian Janikowski dołącza do akcji #zostańwdomu i pokazuje, jak ćwiczyć

Hiszpańskie media od pewnego czasu łączą napastnika Arsenalu z FC Barceloną. Jednak mistrz Hiszpanii wciąż nie rezygnuje z pozyskania Lautaro Martineza. Zdaniem mediów Aubameyang jest alternatywą dla Barcelony, w przypadku braku porozumienia z tym pierwszym zawodnikiem. 

Hiszpański "Sport" podał także informację o cenie transferowej, jakiej Arsenal wymaga za 30-letniego napastnika. Kwota ta oscyluje w granicach 55 milionów euro. Pierre-Emerick Aubameyang w Arsenalu Londyn gra od 2018 roku. Zawodnik w obecnym sezonie strzelił dla Kanonierów 20 bramek i zanotował  jedną asystę.