Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierre-Emerick Aubameyang wybrał nowy klub. Będzie bliżej rodziny

Pierre-Emerick Aubameyang wybrał nowy klub. Kataloński dziennik "Sport" poinformował, że napastnik Arsenalu chce przenieść się do Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii także sa zainteresowani sprowdzeniem Gabończyka, ale na ich liście życzeń priorytetem wciąż jest Lautaro Martinez.

Koronawirus zatrzymał świat piłki nożnej. Mimo tego kluby już myślą o wzmocnieniach na przyszły sezon. Jednym z nich jest Barcelona, która szuka nowego napastnika, mogącego konkurować z Luisem Suarezem. Priorytetem na transferowej liście życzeń mistrzów Hiszpanii wciąż pozostaje Lautaro Martinez z Interu Mediolan. Szefowie katalońskiego klubu szykują jednak opcje alternatywne. Jedną z nich, zdaniem dziennika "Sport" jest Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierre-Emerick Aubameyang wybrał nowy klub. Będzie bliżej rodziny

Hiszpańscy dziennikarze podkreślają, że Aubameyang jest zdecydowany na ewentualny transfer. Piłkarz od dłuższego czasu myśli o odejściu z Arsenalu, a przejście do Barcelony jest jednym z jego marzeń. Dodatkowo za transferem przemawia fakt, że w okolicach Barcelony mieszka rodzina gabońskiego zawodnika. Może to ułatwić ewentualne negocjacje.

Aubameyang jest zawodnikiem Arsenalu od stycznia 2018 roku. Jego aktualny kontrakt obowiązuje do czerwca 2021 roku, ale wątpliwe, by 30-latek pozostał w Londynie aż do tego czasu. Portal "Transfermarkt" wycenia piłkarza na 70 mln euro.

Zobacz wideo Co zrobi UEFA z Euro 2020? Co z ekstraklasą?