Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielki faworyt w wyścigu po Jadona Sancho! Klub musi spełnić jeden warunek

Działacze Manchesteru United są pewni, że sprowadzą do swojego klubu Jadona Sancho z Borussii Dortmund. Jedynym warunkiem jest jednak awans "Czerwonych Diabłów" do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Jadon Sancho to jeden z największych talentów w europejskiej piłce ostatnich lat. 19-letni Anglik trzy lata temu zamienił Manchester City na Borussię Dortmund za jedyne 5 mln euro. Z Etihad odszedł dlatego, bo chciał mieć pewne miejsce w składzie Manchesteru, czego nie mógł mu zagwarantować Pep Guardiola. W kolejnych sezonach Sancho wyrósł na gwiazdę Bundesligi. Nic więc dziwnego, że od kilku miesięcy pojawiają się plotki dotyczące jego odejścia z Borussii.

Zobacz wideo

Wielki faworyt w wyścigu po Jadona Sancho. Jest jeden warunek

Zdaniem angielskich mediów, Manchester United jest pewien, że uda mu się pozyskać w letnim okienku transferowym Jadona Sancho z Borussii Dortmund, choć w wyścigu po angielskiego skrzydłowego znajduje się m.in. PSG. Jest jednak jeden istotny warunek - "Czerwone Diabły" muszą awansować do Ligi Mistrzów.

Jadon Sancho rozgrywa znakomity sezon. W barwach Borussii Dortmund strzelił 17 bramek i zanotował 19 asyst. Manchesteru United nie odstraszają wartość pomocnika, która wynosi według jego aktualnego zespołu aż 130 milionów funtów, czyli ponad 140 milionów euro i problemy wychowawcze z nim związane. Anglik został ukarany przez niemiecki klub karą grzywny, gdy wrócił spóźniony ze zgrupowania kadry