Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Arsenalu odizolowani po kontakcie z koronawirusem. Hit Premier League przełożony

Środowy mecz Manchesteru City z Arsenalem został przełożony. Powodem takiej decyzji jest podejrzenie zakażenia koronawirusem u kilku piłkarzy "Kanonierów".

Władze Premier League podjęły decyzję o przełożeniu środowego spotkania Manchesteru City z Arsenalem, które miało rozpocząć się o 20:30. Wszystko z powodu możliwości zarażenia koronawirusem kilku piłkarzy "Kanonierów", którzy mogli mieć kontakt z właścicielem Olympiakosu, Evangelosem Marinakisem. 

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Piłkarze Arsenalu mieli kontakt z Marinakisem tuż po spotkaniu Ligi Europy z Olympiakosem, które rozegrali 27 lutego. - W związku z informacjami sugerującymi, że właściciel Olympiakosu, Evangelos Marinakis, mógł zostać zarażony koronawirusem, zidentyfikowaliśmy zawodników, którzy mogli mieć z nim kontakt tuż po zakończeniu spotkania - można przeczytać w oświadczeniu klubu.

- Ściśle przestrzegamy rządowych wytycznych, które zalecają, aby każdy, kto miał kontakt z osobą zarażoną, został odizolowany na 14 dni od ostatniego kontaktu. W rezultacie nasi piłkarze nie mogą wziąć udziału w meczu z Manchesterem City, a władze Premier League zdecydowały, że mecz powinien zostać przełożony - podkreślił klub w oświadczeniu.

Zdarzały się już przypadki, że osoby, u których nie występowały żadne objawy, mogą zarażać innych. Władze Premier League poinformowały z tego powodu, że zdają sobie sprawę, że ta decyzja spowoduje pewne niedogodności dla fanów planujących pojawić się na trybunach, jednak zgodziły się z klubami, że nie ma innego wyjścia niż przełożenie spotkania.

Więcej o:
Komentarze (1)
Piłkarze Arsenalu odizolowani po kontakcie z koronawirusem. Hit Premier League przełożony
Zaloguj się
  • tubthumper

    Oceniono 1 raz 1

    premier league jest na granicy zawieszenia, ale jeszcze udają, że wszystko ok. man city już teraz ma 3 mecze przełożone, zaraz zabraknie im terminów do grania. piłkarze arsenalu mają mieć kwarantanne, więc nie zagrają w weekend z brighton. wolves mają grać jutro z olympiakosem w grecji (!). władze ligi idą uparcie śladami włochów, którzy i tak musieli odpuścić, ale jest jedna zasadnicza różnica - w anglii chorzy mogą być piłkarze. jak jeden klub wypadnie z ligi, to będą musieli i tak ją przerwać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX