Kuriozalna decyzja władz Premier League. Kibice kpią. "Walki wręcz też zabronią?"

Władze Premier League podjęły decyzję, że piłkarze nie będą podawać sobie dłoni podczas meczów. Wszystko ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa. Decyzja spotkała się z wielką krytyką ze strony kibiców, którzy pytają m.in. o to, czy zakazana zostanie także walka o piłkę.

Władze Premier League poinformowały, że od najbliższego weekendu piłkarze nie będą podawać się rąk przed rozpoczęciem spotkania. W ten sposób chcą zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, którego epidemia rozwija się błyskawicznie.

Zobacz wideo

Władze tłumaczą się faktem, że wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową i mogą być przenoszone właśnie za pomocą dłoni podczas uścisku. Nadal jednak mają być zachowane pozostałe punkty protokołu przedmeczowego.

Decyzja władz angielskiej ligi wywołała falę krytyki na Twitterze. Kibice, a także dziennikarze w szyderczy sposób komentują informację przekazaną przez władze. - Może niech się korkami stukają? - pisze jeden z fanów. - Nie mogą podać dłoni, ale mogą splunąć - komentuje inny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.