Chelsea pokonała Liverpool. Kuriozalny błąd Adriana

Chelsea pokonała Liverpool 2:0 w 5. rundzie Pucharu Anglii. Gole dla gospodarzy strzelili Willian oraz Ross Barkley.

Była 12. minuta meczu w Londynie, gdy Adrian w znakomitym stylu odbił strzał Williana. Chelsea mogła objąć prowadzenie w spotkaniu 5. rundy Pucharu Anglii, jednak rezerwowy bramkarz Liverpoolu popisał się znakomitą interwencją.

Chwilę później Hiszpan popełnił jednak fatalny błąd i stał się antybohaterem. Willian oddał strzał sprzed pola karnego, a Adrian, choć miał bez problemu złapać piłkę, to wbił ją sobie do bramki. Bramkarz gości pokazywał Virgilowi van Dijkowi, że był zasłonięty, jednak ten gol dla Chelsea zdecydowanie obciąża konto Hiszpana.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 64. minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Ross Barkley, który zdobył bramkę uderzeniem z dystansu. Więcej goli w tym meczu już nie było, choć Chelsea powinna wygrać wyżej. Powinna, jednak Adriana dwukrotnie ratowała poprzeczka. Najpierw trafił w nią Mason Mount, a później Olivier Giroud. Sytuację sam na sam z bramkarzem rywali zmarnował też Pedro.

Losowanie ćwierćfinału Pucharu Anglii w środę wieczorem.