Manchester City trzeci raz z rzędu zdobył Puchar Ligi. Komiczny błąd Johna Stonesa

Manchester City pokonał Aston Villę 2:1 w finale Carabao Cup. Klub z Etihad Stadium triumfował w rozgrywkach trzeci raz z rzędu i po raz siódmy w historii. Drużyna Pepa Guardioli znów sięgnęła po to trofeum, choć przed przerwą fatalny błąd popełnił John Stones.

Była 20. minuta meczu na Wembley, gdy po podaniu Phila Fodena gola dla Manchesteru City strzelił Sergio Aguero. Dziesięć minut później drużyna Pepa Guardioli prowadziła już dwiema bramkami. Po dośrodkowaniu Ilkay'a Gundogana z rzutu rożnego, prowadzenie mistrzów Anglii podwyższył Rodri. Piłkarze Aston Villi długo nie mogli pogodzić się z tą sytuacją. Zawodnicy, jak i trener drużyny, dyskutowali z sędziami, gdyż jak pokazały powtórki, tego rzutu rożnego nie powinno w ogóle być, bo odbiła się od gracza Manchesteru City.

Kiedy wydawało się, że emocji w finale Carabao Cup już nie będzie, fatalny błąd popełnił John Stones. Angielski obrońca w niegroźnej sytuacji potknął się o własne nogi, z czego skorzystał Anwar El-Ghazi. Pomocnik Aston Villi dośrodkował w pole karne, gdzie znalazł się Mbwana Samata, który strzałem z bliska pokonał Claudio Bravo.

Manchester City pokonał Aston Villę

Chilijski bramkarz Manchesteru City był bohaterem końcówki meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Bjorn Engels, a Bravo odbił piłkę na słupek, czym uratował drużynę przed stratą wyrównującego gola.

Dla Manchesteru City do siódmy triumf w Pucharze Ligi. Klub z Etihad Stadium w tych rozgrywkach triumfował wcześniej w sezonach 1969/70, 1975/76, 2013/14, 2015/16, 2017/18 oraz 2018/19.