Drużyna Klicha rozgromiła Hull City. Dwie asysty Polaka! "Palce lizać" [WIDEO]

Leeds United pokonało na wyjeździe Hull City 4:0 w 36. kolejce Championship. Dwie asysty przy bramkach gości zaliczył reprezentant Polski Mateusz Klich. - Podanie palce lizać! - zachwycali się komentatorzy.

W 81. minucie Klich otrzymał dobre podanie ze środka na lewe skrzydło. Wycofał piłkę do lepiej ustawionego Tylera Robertsa, który płaskim strzałem podwyższył prowadzenie gości na 3:0. Trzy minuty później znów skutecznością popisał się duet Klich - Roberts. Ten pierwszy posłał piękne podanie z głębi pola na głowę Anglika, który popisał się ładnym uderzenie. 4:0 dla Leeds. Drugą asystą Polaka zachwycali się komentatorzy: Podanie palce lizać!

Leeds walczy o Premier League

Wcześniej bramki dla gości zdobywali Luke Ayling (5. minuta) i Pablo Hernandez (47.). Po tym meczu Leeds jest na drugim miejscu w tabeli Championship, a Hull dopiero na 18. Zespół Klicha ma pięć punktów przewagi nad trzecim Fulham, a to ważne, bo pierwsze dwie ekipy na koniec sezonu Championship uzyskają bezpośredni awans do Premier League. Cztery kolejne zagrają w barażach.