Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Championship zmienia termin zamknięcia letniego okna transferowego. Dopasuje się do Premier League

Władze EFL podjęły decyzję o wydłużeniu letniego okna transferowego w Championship. Od tego roku kluby z zaplecza Premier League będą mogły przeprowadzać transfery do 1 września (do godz. 17:00).

To kolejna zmiana terminu zamknięcia okna transferowego w angielskiej piłce. W ostatnich latach władze najpierw skróciły czas na kupowanie zawodników przez kluby Premier League, później przywróciły go do pierwotnego stanu, a teraz dopasowały do niego terminy Championship.

Zobacz wideo Klich: Nie ma lepszej ligi niż Premier League. Chciałbym tam zagrać

Władze EFL (English Football League) zdecydowały o tym, że od najbliższego okna transferowego, letni czas na dokonywanie zakupów przez kluby z zaplecza Premier League będzie trwał do 1 września (do godz. 17:00). Wszystko po to, by dopasować go do wspomnianego najwyższego poziomu rozgrywkowego.

Dopasowanie zamknięcia okna transferowego Championship do terminów Premier League ma ograniczyć ryzyko wystąpienia sytuacji, w której kluby drugoligowe (Championship to drugi szczebel rozgrywkowy w Anglii) stracą zawodnika na rzecz wielkich klubów angielskiej ekstraklasy i nie będą miały czasu na znalezienie ich następców. 

Więcej o: