Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Haker chciał sprzedać treść e-maili Pepa Guardioli. Manchester City: To szokujące!

Brytyjski dziennik "The Sun" ujawnił szczegóły ataku hakerskiego na konto e-mail Pepa Guardioli. Prywatne wiadomości szkoleniowca Manchesteru City, plany transferowe klubu, a nawet szczegóły kontraktów zawodników miały zostać sprzedane za 100 tysięcy funtów, ale dzięki współpracy, działaczy i policji, haker został w poniedziałek aresztowany.

Brytyjski dziennik "The Sun" pomógł aresztować, a następnie ujawnił informacje o hakerze, który dostał się do konta e-mail trenera Manchesteru City, Pepa Guardioli. Treść prywatnych wiadomości Hiszpana, jego notatki o transferach klubu, a także rozmowy z zawodnikami oraz szczegóły ich kontraktów mogły zostać ujawnione. Dziennikarze skontaktowali się jednak z klubem w chwili, gdy haker chciał sprzedać dane za 100 tysięcy funtów w kryptowalucie BitCoin. Dzięki współpracy działaczy z policją w poniedziałek przestępca został aresztowany. 

Zobacz wideo Flavio Paixao o transferze gwiazdy Lechii Gdańsk:

Haker ujawnił dziennikowi "The Sun", kto był w kręgu zainteresowań klubu z Manchesteru w 2018 roku, gdy pracował tam jako informatyk - dzięki temu miał łatwy dostęp do informacji. Guardiola miał się kontaktować z Matthijsem De Ligtem, który ostatecznie został zawodnikiem Juventusu, a także z Sokratisem Papastathopoulosem, który później trafił do Arsenalu. 

"To najprostsza rzecz, jaką zrobiłem w życiu" - mówił haker. "Pep nie zdawał sobie sprawy, że przypisał wszystkie swoje kontakty i dane do konta e-mail. Jeśli masz do niego hasło, masz też dostęp do całej reszty informacji" - opisywał. 

"To szokujące, że w dzisiejszych czasach ktoś może dokonać czegoś takiego i czuć się bezkarnym" - komentuje klub. "To niezwykle trudne chronić wszystkie dane, ale tak ważne dla nas osoby muszą czuć się bezpiecznie. Przeciwko sprawcy zostało wszczęte postępowanie" - zapewniają działacze. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Haker chciał sprzedać treść e-maili Pepa Guardioli. Manchester City: To szokujące!
Zaloguj się
 • to_ja_tu_bylem

  Oceniono 4 razy 4

  Haker? Jaki z niego haker? To informatyk mający dostęp do systemu mailowego....

 • t_wxxx

  Oceniono 2 razy 2

  to nie haker, to złodziej
  A także pokaz, że super inteligentne rozwiązania, ułatwiające życie użytkownika poprzez połączenie wszystkiego w jednym miejscu, najlepiej w chmurze oferowanej przez jedną z wielu wielkich firm ;-) , w przypadku gdy osoba niepowołana pozna hasło, stają się dla tego użytkownika totalnie niebezpieczne.
  Może jednak lepiej poświęcić trochę więcej czasu i dane mieć nie połączone ze sobą w jednym miejscu i różne, nie zapisane w przeglądarce na stałe, hasła?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX