Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazdor Liverpoolu "miał gorsze wyniki niż moja babcia. Tak słabe, że trudno uwierzyć"

Były dyrektor sportowy Hoffenheim, Ernst Tanner, stwierdził w rozmowie z "Bleacher Report", że nie mógł uwierzyć w to, jak słabe wyniki testów wydolnościowych miał Roberto Firmino po przyjściu do niemieckiego klubu w 2011 roku.

Roberto Firmino obecnie jest jedną z największych gwiazd Liverpoolu. Nie tylko jest podstawowym zawodnikiem ekipy Juergen Kloppa, ale jest również piłkarzem mającym ogromny wpływ na poczynania "The Reds". 28-letni napastnik strzela gole (osiem w tym sezonie ligowym) notuje również sporo asyst (już siedem).

Zobacz wideo Liverpool - Everton 1:0. Curtis Jones na 1:0

Były dyrektor Hoffenheim o fatalnych wynikach Firmino sprzed kilku lat

W 2011 roku, gdy Firmino przechodził z brazylijskiego Figueirense do Hoffenheim jego badania wydolnościowe były na bardzo słabym poziomie, o czym postanowił wspomnieć były dyrektor niemieckiego klubu w rozmowie z "Bleacher Report".

- W Niemczech zwykle przeprowadzamy testy wytrzymałościowe, krwi, które są dość dokładne. Chciałbym podkreślić, że był wtedy gorszy nawet od mojej babci. Trudno to sobie wyobrazić. Były tak mizerne, że nawet nie mogłem uwierzyć w to, że kiedykolwiek będzie w stanie grać profesjonalnie w piłkę nożną - powiedział Ernst Tanner.

Mimo tego były dyrektor Hoffenheim nie miał jednak wątpliwości, że z Firmino może wyrosnąć w przyszłości na piłkarza światowego formatu.

- Byłem jednak całkiem pewien, że Brazylijczyk zostanie jednym z najlepszych graczy Bundesligi. Wszyscy w Hoffenheim byli wtedy trochę ciekawi, ale ja wysoko go oceniłem, ponieważ byłem przekonany o jego umiejętnościach, a tym bardziej o jego nastawieniu - dodał Tanner.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl