Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juergen Klopp skomentował wyjątkowy list 10-letniego chłopca! "Bezczelny"

- Mam nadzieję, że Daragh jest teraz szczęśliwy - powiedział Juergen Klopp na piątkowej konferencji prasowej. Trener Liverpoolu odniósł się w ten sposób do listu, jaki otrzymał od 10-letniego kibica Manchesteru United i nazwał ten list "bezczelnym, zuchwałym", jednocześnie chwaląc pomysłowość chłopca.
Liverpool wygrywa zbyt wiele meczów. Jeśli wygracie jeszcze dziewięć spotkań, będziecie mieli najlepszą serię w historii angielskiego futbolu. Bycie kibicem Manchesteru jest bardzo smutne. W następnym meczu spraw proszę, byście przegrali. Powinieneś po prostu pozwolić drugiej drużynie strzelić gola. Mam nadzieję, że przekonałem cię do niewygrywania całej ligi lub kolejnego meczu.

 - napisał 10-letni Daragh Curley, kibic Manchesteru United z Irlandii, w liście do Juergena Kloppa. Trener Liverpoolu odpisał mu w następujący sposób: - Niestety nie mogę spełnić twojej prośby. Moim zadaniem jest zrobić wszystko, by Liverpool wygrywał, bo ludzie na całym świecie tego chcą. Nie mogę ich zawieść. Manchester United ma szczęście, że jesteś jego kibicem. Mimo, że nasze kluby rywalizują ze sobą, jest między nami szacunek. Na tym właśnie polega futbol.

Zobacz wideo Zobacz dwa gole Lewandowskiego! Bayern pokonał Paderborn 3:2

W piątek Klopp odniósł się do sprawy na konferencji prasowej. - Dostaję wiele listów, nie jestem w stanie odpowiadać na wszystkie. Ten był miły, nieco zuchwały. Tego dnia miałem czas, więc przeczytałem list i odpisałem. Szkoda, że świat dzisiaj wygląda tak, że ta sprawa nie pozostała prywatną. Dostałem list, odpisałem, a następnego dnia znajduję go w gazecie. Nie podoba mi się, ale trudno.

Juergen Klopp: Mam nadzieję, że Daragh jest szczęśliwy

- Nie mam problemu z kibicami innych klubów. To wolny świat, każdy może wybrać swój zespół. Nie każdy musi kibicować Liverpoolowi. Lubię tę pracę i rywalizację, ale jeszcze lepiej, gdy ograniczamy ją do boiska. Mam nadzieję, że Daragh jest szczęśliwy. Przynajmniej wyglądał na takiego na zdjęciu, które później zobaczyłem. Ma 10 lat, a jego list był bezczelny, zuchwały i inteligentny. To był dobry pomysł, warty spróbowania, czemu nie?

- Staramy się odpowiedzieć na jak najwięcej listów, jak to możliwe. W tej chwili przeżywamy znakomity okres, więc większość listów jest miła. Myślę, że ludzie to wiedzą, piszą "wiem, że nie możesz odpowiedzieć". Ale je czytam, niemal wszystkie. Ktoś wcześniej je czyta i mi je przekazuje, więc może nie widzę tych, które nie są miłe - dodał Klopp.

Więcej o:
Komentarze (24)
Juergen Klopp skomentował wyjątkowy list 10-letniego chłopca! "Bezczelny"
Zaloguj się
 • swinton

  Oceniono 14 razy 14

  W tym przypadku tłumaczenie cheeky na bezczelny jest nietrafione.
  Raczej powinno to być 'zuchwały'.
  Oto znaczenie cheeky:
  - showing a lack of respect or politeness in a way that is amusing or appealing.
  czyli
  - okazywanie braku szacunku lub grzeczności w sposób zabawny lub atrakcyjny.

 • glinda53

  Oceniono 8 razy 4

  W ten ironiczny sposob mozna okreslic wielkosc pana i prowadzacego klubu panie Jurgen. K.gratulacje dla chlopaka za kreatywnosc a nie bezczelnosc.....tak czy inaczej jestescie fajnymi chlopakami pomimo wieku.....

 • pitergeer

  Oceniono 1 raz 1

  Klop jest wielkim trenerem, ale jeszcze większym hipokrytą !

 • wothan

  0

  Jeżeli nie potrafisz, nie pchaj się do kasy. Szmaciarstwo nie dziennikarstwo. Zrobili z Klopa jednego z nich.

 • glinda53

  0

  W twen de

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 3 razy -1

  Haha klop

 • koment22

  Oceniono 4 razy -2

  Ciekawe czy jak go przyciśnie to biegnie do klopa czy po prostu załatwia się tam gdzie sam przebywa ?

 • koenzymq10

  Oceniono 3 razy -3

  właśnie mię się spłuczka w klopie popsuła, a sr... mi się zachciało. ło jejuniu, co robić? jak żyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX