Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Manchesteru City z nowym rekordem! Zawstydził cały skład West Hamu United

Rodri zaimponował statystykami jakie zdobył w meczu z West Hamem United w 26. kolejce Premier League. Hiszpan oddał więcej celnych podań niż cała drużyna "Młotów". Takiego wyniku nie zanotowano od początku zapisywania statystyk podań.

Mecz 26. kolejki Premier League między Manchesterem City a West Hamem United zapadnie w pamięć jednego z zawodników na długo. Rodri popisał się znakomitym rekordem indywidualnym, a do tego wszystkiego dołożył bramkę, która otworzyła wynik spotkania. 

Premier League nie miała takiego wyniku 

Hiszpanie są znani ze swojej techniki, jednak wynik Rodriego zawstydził wszystkich kolegów z drużyny Łukasza Fabiańskiego. Pomocnik wykonał w tym spotkaniu 188 podań, z czego 178 trafiało do adresata. Wynik ten zapewnił Rodriemu blisko 95% skuteczności podań, przy czym skuteczność West Hamu wyniosła niecałe 70%. Rodri tym samym samym zapisał się w historii, ponieważ od momentu zapisywania statystyki podań (2003), nikt nie osiągnął takiego wyniku. 

- Będziemy grać najlepiej jak potrafimy. Mamy wiele do wygrania - powiedział po meczu Pep Guardiola

Następne spotkanie "The Citizens" rozegrają na wyjeździe z Leicester City, natomiast 26 lutego udadzą się do Madrytu na mecz 1/8 Ligi Mistrzów z Realem Madryt