Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Chelsea reaguje na skandaliczne zachowanie kibiców Manchesteru Utd. Brak wsparcia od FA

Zarząd Chelsea wydał oficjalne oświadczenie, w którym napisał, że klub nie zamierza tolerować żadnych zachowań homofobicznych. Oświadczenie zostało wydane w związku z formą dopingu kibiców Manchesteru United w trakcie poniedziałkowego meczu między dwiema drużynami.

Chelsea za pośrednictwem swojej oficjalnej strony klubowej wydała we wtorkowy wieczór oświadczenie dotyczące zachowań dyskryminujących orientację seksualną i nie tylko. Spowodowane jest to zachowaniem kibiców Manchesteru United. Przed spotkaniem oraz w trakcie meczu duża grupa kibiców z Manchesteru wykrzykiwała homofobiczne hasła. Chelsea chce natychmiastowo zlikwidować takie sytuacje w przyszłości.

Chelsea ogłasza zakaz stadionowy

Klub zapowiedział, że osoby, które dopuszczą się podobnych zachowań, nie zostaną wpuszczone na Stamford Bridge. Taka sytuacja miała już miejsce w poniedziałkowy wieczór, kiedy w ramach 26. kolejki Premier League duże grono kibiców "Czerwonych Diabłów" przez głoszone hasła nie obejrzało meczu z trybun. Dodatkowo w trakcie spotkania ochroniarze wyrzucali ze stadionu osoby wykrzykujące podobne przyśpiewki. 

"Takie zachowanie nie będzie tolerowane w Chelsea Football Club" - można przeczytać w oświadczeniu klubu. 

Klub zapowiedział także, że nawiązał w tej sprawie współpracę z Manchesterem United. Wysłał do klubu listę nazwisk osób, które były zamieszane w homofobiczne zachowania. Dodał również, że te osoby nie będą miały wstępu na mecze rozgrywane na Stamford Bridge. 

Brak wsparcia ze strony związku

The Football Association, czyli związek piłki nożnej w Anglii, nie zamierza wszczynać postępowania w tej sprawie - podaje SkySports. Zachęca jednak do tego, aby Chelsea wciąż prowadziła rozmowy na temat tego, jaki język uznaje się za dyskryminujący, z policją, prokuraturą oraz Kick It Out, czyli organizacją zajmującą się m.in. rasizmem czy dyskryminacją. 

Więcej o: