Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kontrowersyjna decyzja sędziego w hicie Premier League. Piłkarz trafiony w krocze

W meczu Chelsea - Manchester United (0:2) doszło do kontrowersyjnej decyzji sędziego, który nie wyciągnął kartki po zachowaniu piłkarza Manchesteru. Sytuacja wzbudziła dyskusję w świecie sportu.

Do wspomnianej sytuacji doszło podczas meczu zamykającego 24. kolejkę Premier League, w której Chelsea Londyn podejmowała na Stamford Bridge Manchester United. W 24 minucie spotkania w walce o utrzymanie piłki przy linii bocznej starł się Harry Maguire oraz Michy Batshuayi. Upadający obrońca Manchesteru wyprostował nogę w taki sposób, że trafił napastnika Chelsea w krocze. Poniżej wideo z całej sytuacji:

- Poczułem jakby miał na mnie spaść, więc moją naturalną reakcją było wyprostowanie nogi, żeby on się utrzymał na nogach - w pomeczowym wywiadzie dla "Sky Sports" Harry Maguire wyjaśnia sytuację jak to wyglądało z jego perspektywy.

Odmiennego zdania jest trener Chelsea - Frank Lampard, który uważa, że Harry Maguire powinien zobaczyć czerwoną kartkę. Z perspektywy trenera "The Blues" zachowanie obrońcy wyglądało na faul i taka powinna być decyzja sędziego. 

Sędziowie i ich decyzje

Podobna sytuacja miała już miejsce w tym sezonie, dlatego kontrowersji dodaje różnica zdań sędziów w różnych spotkaniach. Użytkownik Twittera przytoczył podobne zachowanie napastnika Tottenhamu - Heung-Min Sona - po której zawodnik otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie.