Piłkarze Manchesteru City dostali fatalną informację na spotkaniu kryzysowym. Radykalne cięcie kosztów

Ferran Soriano, dyrektor generalny Manchesteru City, zorganizował w sobotę nadzwyczajne spotkanie z piłkarzami mistrza Anglii, aby wyjaśnić im, jakie konsekwencje niesie za sobą kara nałożona przez UEFA. Gracze Pepa Guardioli mogą spodziewać się radykalnego cięcia kosztów.

Manchester City został w piątek oficjalnie wykluczony z Ligi Mistrzów na dwa sezony (2020/21 i 2021/22. Na mistrza Anglii nałożono również karę finansową w wysokości 30 mln euro. To efekt poważnego złamania zasad Finansowego Fair Play w latach 2012-2016. Angielski klub zdecydował już, że "najszybciej jak to możliwe" odwoła się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Zobacz wideo Co za akcje! Manchester City - Port Vale 4:1. Skrót meczu

Wszystko wskazuje na to, że jeśli odwołanie nie przyniesie pozytywnego skutku, to skład mistrza Anglii może się diametralnie zmienić w przyszłym sezonie z powodów ogromnych strat finansowych.

Dyrektor generalny Man City zaprosił piłkarzy na nadzwyczajne spotkanie

Dziennik "The Telegraph" donosi, że Ferran Soriano, dyrektor generalny Manchesteru City, nie pozostaje bierny wobec drakońskiej kary nałożonej na angielski klub. Postanowił zwołać kryzysowe spotkanie z piłkarzami mistrza Anglii, którym wytłumaczył w jakim położeniu znajduje się obecnie zespół oraz jak to może bezpośrednio wpłynąć na piłkarzy mistrza Anglii w kolejnym sezonie.

Sankcje, które zostały nałożone przez UEFA na Manchester City spowodują reorganizację struktury finansowej, co jednocześnie przełoży się na niższe wynagrodzenia piłkarzy od początku nowego sezonu - w kontraktach mają znajdować się zapisy uzależniające wysokość pensji od gry w europejskich pucharach.

Co więcej, wydaje się, że jeżeli angielski zespół wygra odwołanie, to i tak będzie musiał być bardzo ostrożny, aby w przyszłości działać zgodnie z zasadami finansowego Fair-Play UEFA.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.