Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester City może dostać ujemne punkty. Premier League rozważa kary dla klubu

Manchester City może zostać ukarany odjęciem punktów w lidze angielskej. To pokłosie kary nałożonej na angielski klub przez UEFA za złamanie zasad Finansowego Fair Play.

UEFA poinformowała w piątek, że Manchester City został ukarany wykluczeniem z gry w Lidze Mistrzów w dwóch nadchodzących sezonach (2020/2021 i 2021/2022) oraz grzywną w wysokości 30 milionów euro. Powodem podjęciach przez organizację tak radykalnych środków jest poważne złamanie przez "Obywateli" zasad Finansowego Fair Play w latach 2012-2016. Klub zapowiedział już odwołanie się od tej decyzji do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu.

WIDEO: Derby Manchesteru w Pucharze Ligi Angielskiej [Eleven Sports]

Zobacz wideo

Na tym jednak kary dla angielskiego klubu zapewne się nie skończą. Jak informuje internetowe wydanie brytyjskiego dziennika "The Independent", na całą aferę zareagują także władze Premier League. Naruszenie zasad UEFA oznacza równocześnie złamanie regulaminu ligi angielskiej. Kara w rodzimych rozgrywkach nie będzie jednak tak dotkliwa, jak ta do dotycząca zmagań na arenie międzynarodowej. Dziennikarze z Wysp mówią o nałożeniu na klub ujemnych punktów, ale te nie zaszkodzą zbytnio Manchesterowi.

City w tym sezonie ma już tylko teoretyczne szanse na zdobycie mistrzostwa (ma aż 22 punkty straty do lidera z Liverpoolu). Spadek z najwyższego szczebla ligowych rozrywek również drużynie Pepa Guardioli nie grozi, a walka o miejsce w czołowej czwórce rozgrywek, premiujące występem w Lidze Mistrzów, z oczywistych względów straciła na znaczeniu.

"The Independent" podkreśla, że najbardziej bolesna dla City mogłaby być degradacja do 3. ligi, co według regulaminu jest jedną z możliwych kar za wykroczenie popełnione przez klub z Manchesteru. Jest jednak mało prawdopodobne, by władze zdecydowały się na użycie tego środka.

Obecnie problemy z Finansowym Fair Play nie są pierwszymi Manchesteru. W 2014 roku klub otrzymał karę grzywny w wysokości 49 mln funtów. Po zastosowaniu się do wytycznych uzgodnionych w ramach kary kwotę zmniejszono do 18 mln.

Więcej o: