Gwiazda Liverpoolu może opuścić początek kolejnego sezonu. "Powołam go do zespołu"

Mohamed Salah może zagrać na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Shawky Gharib, selekcjoner reprezentacji Egiptu do lat 23 zdradził, że zamierza powołać gwiazdę Liverpoolu do swojego zespołu. Oznacza to, że 27-letni piłkarz prawdopodobnie opuści start Premier League w sezonie 2020/21.

Egipt zakwalifikował się na IO po wygraniu mistrzostw Afryki do lat 23. W turnieju olimpijskim będę mogli wystąpić piłkarze do 23. roku życia oraz trzech starszych zawodników bez limitu wiekowego. Selekcjoner olimpijskiej reprezentacji Egiptu chce wykorzystać ten fakt i już zapowiedział, że w kadrze jego zespołu ma się znaleźć miejsce dla Mohameda Salaha, gwiazdy Liverpoolu.

Juergen Klopp zmienił zdanie. Miliony euro na transfery Liverpoolu

Zobacz wideo

Gwiazda Liverpoolu zagra w turnieju olimpijskim w Tokio?

- Wśród tej trójki będzie na pewno Mohamed Salah. Powołam go do zespołu, bo to obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie - powiedział Shawky Gharib, który jest cytowany przez portal goal.com.

- Nikt z personelu technicznego reprezentacji olimpijskiej nie kontaktował się z Mohamedem Salahem, aby o tym porozmawiać. Zostawiliśmy to Amrowi El-Ganainyowi (szefowi Tymczasowej Komisji do Spraw Piłki Nożnej w Egipcie), który powinien porozmawiać z piłkarzem - możemy przeczytać na łamach portalu goal.com.

Wyjazd Salaha do Tokio wspólnie z reprezentacją olimpijską nie jest jeszcze przesądzony.

- Szczerze mówiąc, udział Salaha w turnieju olimpijskim wydaje się bardzo trudny. Jeśli się zgodzi, będzie musiał włożyć duży wysiłek, aby przekonać Liverpool - poinformował agent Salaha, Rami Abbas Issa.

W bieżącym sezonie gwiazdor Liverpool we wszystkich rozgrywkach zdobył 18 bramek dla Liverpoolu i miał osiem asyst w 28 meczach.

Turniej olimpijski zostanie rozegrany od 22 lipca do 8 sierpnia. Jeżeli Salah pojedzie na igrzyska, to prawdopodobnie opuści rozgrywek Premier League w sezonie 2020/21.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: