Juergen Klopp chce nowego piłkarza w Liverpoolu. "Tylko" 60 mln euro!

Juergen Klopp jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Timo Wernera - informuje "SportBild". Liverpool musiałby zapłacić za gwiazdę RB Lipsk 60 milionów euro.

Timo Werner znajduje się w tym sezonie w kapitalnej dyspozycji. Licząc wszystkie rozgrywki, wystąpił w 30 meczach, zdobył 25 bramki i zanotował 10 asyst. Patrząc na samą Bundesligę ma o dwa gole mniej niż Robert Lewandowski, autor 22 trafień. 

Timo Werner chciałby przejść do Liverpoolu?

Jak podaje "SportBild", jego pozyskaniem poważnie zainteresowany jest Liverpool. Juergen Klopp jest wielkim fanem jego talentu, a dodatkowo za Niemcem przemawia fakt, że latem będzie do wyciągnięcia z RB Lipsk za "zaledwie" 60 milionów euro, bo tyle wynosi jego klauzula odejścia. Już wcześniej "Bild" informował, że napastnik reprezentacji Niemiec najchętniej przeniósłby się właśnie do Liverpoolu. W przeszłości interesował się nim Bayern Monachium, ale dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić stwierdził, że o ile Robert Lewandowski idealnie pasuje do stylu gry mistrza Niemiec, o tyle "nie można tego samego powiedzieć o Wernerze". Agent piłkarza nie jest zadowolony z tych słów i wniósł skargę do Bayernu, który "obraża zawodnika i psuje jego wizerunek'.

Werner zmarnował znakomitą sytuację w starciu Bayernu z Lipskiem:

Zobacz wideo

Wychowanek Stuttgartu występuje w Lipsku od 2016 roku, gdy klub koncernu Red Bull zapłacił za niego 14 milionów euro. Napastnik jest wyceniany przez Transfermarkt.de na 75 milionów euro.

Więcej o: