Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gary Neville krytykuje Manchester United. "Mieli na to dziewięć miesięcy!"

Gary Neville skrytykował politykę transferową Manchesteru United, który według niego nie wzmocnił się odpowiednio przed dalszą częścią sezonu Premier League. "Mieli dziewięć miesięcy na znalezienie dobrego napastnika i ostatecznie musieli kupić go ostatniego dnia okienka" - skomentował były zawodnik klubu. Nawiązał do transferu last minute Odiona Ighalo.

Co prawda Ole Gunnar Solskjaer zapowiadał, że Manchester United będzie starał się pozyskać nowego piłkarza, ale wydawało się, że z tych planów nic nie wypali. Ostatecznie "Czerwone Diabły" zdołały znaleźć odpowiedniego zawodnika i ścigały się z czasem, by załatwić wszystkie formalności związane z wypożyczeniem Odiona Ighalo z Szanghaju Szenhua.

Zobacz wideo

Manchester United nie potrafi przeprowadzać transferów?

Sprawę skomentował były zawodnik Manchesteru United, Gary Neville. "Mieli dziewięć miesięcy na znalezienie dobrego napastnika i ostatecznie musieli kupić go ostatniego dnia okienka" - stwierdził. "Myślę, że Ighalo może być niezłym wzmocnieniem, ale można było znaleźć zawodnika na parę lat gry, odkąd Lukaku i Sanchez powiedzieli władzom klubu, że odchodzą. Po takiej sytuacji możemy uznać, że United po prostu nie potrafi mądrze poruszać się po rynku transferowym" - ocenił Neville. 

W Ighalo Neville upatruje zawodnika, który może pomóc zwłaszcza przy zwiększeniu liczby celnie dogrywanych piłek w pole karne. 30-letni Nigeryjczyk może być dobrze znany kibicom europejskiej piłki, a zwłaszcza Premier League. Zanim trafił do Chin, występował w Watfordzie (do 2017 roku, w Premier League zdobył 17 bramek i zaliczył sześć asyst w 55 meczach), a oprócz tego występował w Hiszpanii (Granada) czy Włoszech (Udinese i Cesena).