Wielki transfer Manchesteru United! "Wszystko potwierdzone"

Bruno Fernandes zostanie zawodnikiem Manchesteru United! - Wszystko potwierdzone. Manchester United osiągnął porozumienie ze Sportingiem - poinformował na Twitterze Fabrizio Romano, jeden z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy.

- Wszystko potwierdzone. Osiągnięto porozumienie ze Sportingiem. Bruno Fernandes w ciągu kilku najbliższych godzin poleci do Manchesteru, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt - poinformował na Twitterze Fabrizio Romano. Jego doniesienia potwierdził inny znany włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio.

Bruno Fernandes jest jedną z największych gwiazd portugalskiej ekstraklasy. W poprzednim sezonie pomocnik Sportingu rozegrał łącznie 53 mecze, w których strzelił 32 gole i dołożył do nich 18 asyst. W obecnych rozgrywkach 25-latek wystąpił w 28 spotkaniach, zdobywając 15 bramek i notując 14 asyst.

Manchester United ma zapłacić 47 milionów funtów

Jak informuje BBC, Manchester United zapłaci za Fernandesa 47 milionów funtów. Znacznie mniej, niż oczekiwał pierwotnie Sporting (68 milionów). Oczekiwaną kwotę portugalski klub i tak będzie mógł jednak otrzymać, jeśli Fernandes spełni warunki określone w umowie. Na razie ich nie ujawniono, ale wiadomo, że po ich zrealizowaniu do klubu z Lizbony wpłynie łącznie ponad 20 dodatkowych milionów funtów. 25-latek w Manchesterze United będzie zarabiać cztery miliony euro rocznie.

Pomocnik, jako nastolatek grał we Włoszech, gdzie reprezentował barwy Novary, Udinese i Sampdorii. Jego talent rozwinął się jednak dopiero w Sportingu, którego piłkarzem był od 2017 roku.

Więcej o: